DOLAR

18,6396$% 0.02

EURO

19,6522% 0.09

STERLİN

22,9046£% 0.04

GRAM ALTIN

1.078,02%0,10

ÇEYREK ALTIN

1.752,00%-0,11

BİTCOİN

322906฿%1.91512

a

ÇKYS Nedir? CKYS Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı ÇKYS (Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi) nedir? Sağlık Bakanlığı ÇKYS sorgulaması nasıl yapılır gibi merak edilenleri haberimizde derledik.
saglikagi.net
ÇKYS Nedir? CKYS Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?
google news

ÇKYS Nedir? ÇKYS Açılımı Nedir?

ÇKYS açılımı Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi: ÇKYS; Sağlık Bakanlığı’nın, bakanlığın tüm personelinin, kurum ve bina bilgileri, malzeme bilgisi ve özel sağlık  kuruluşlarının izlendiği sistemdir. Personel hareketlerinin takip edildiği İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi (İKYS), Sağlık Bakanlığı bünyesindeki tüm malzeme depolarındaki taşınırların aktif olarak takip edildiği Malzeme Kaynakları Yönetim Sistemi (MKYS), taşınmaz takibinin yapıldığı Yatırım Takip Sistemi (YTS), Türkiye de faaliyet gösteren tüm özel sağlık kuruluşlarına ait tüm işlem adımlarının takip edildiği Özel Sağlık Kuruluşları Yönetim Sistemi (SKYS) ve ülke genelinde sağlık  istatistikleri toplamak için kullanılan Temel Sağlık İstatistikleri Modülü (TSİM) gibi alt modüllere sahiptir.

 

ÇKYS Nedir? CKYS Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Sağlık Bakanlığı ÇKYS Sorgulama Nasıl Yapılır?

ÇKYS sistemi aracılığıyla bütün sağlık personelleri zimmet durumunu ve zimmetli olduğu eşyalar ile ilgili bilgi edinebilir. Sağlık Bakanlığına bağlı olan ve burada görev yapmakta olan tüm sağlık teknikerleri, hemşireler, doktorlar gibi Sağlık Bakanlığında çalışmakta olan bütün personelin zimmet bilgilerine ulaşmaları ve görev yerleri hakkında da bilgi edinebilmektedirler.

 

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan personelleri ÇKYS sorgulaması aracılığıyla atama sorgulama gibi işlemlerini kolayca gerçekleştirebilir. ÇKYS sorgulaması için linke tıklayarak ilgili alanları doldurup sisteme giriş yapabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
blank

Sıradaki haber:

Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Programları Ücretleri 2022