DOLAR

18,5247$% 0.06

EURO

18,1781% 0.09

STERLİN

20,6829£% 0.35

GRAM ALTIN

997,43%0,98

ÇEYREK ALTIN

1.636,00%0,85

BİTCOİN

372669฿%4.46731

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Sağlık Bakanlığı Zimmete Düşmek Ne Demek? Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı Zimmete Düşmek Ne Demek? Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı bünyesine ataması yapılan kişilerin online olarak atama durumlarını ve tayin bilgilerini öğrenebilmeleri mümkündür.
saglikagi.net
Sağlık Bakanlığı Zimmete Düşmek Ne Demek? Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?
google news

Sağlık Bakanlığı zimmete düşme ne anlama gelir?

Sağlık Bakanlığı zimmete düşme ataması yapılan ve görev yeri belli olan personeller için kullanılan bir terimdir. Zimmete düşen personeller göreve başlayabilirler.

Sağlık Bakanlığı ÇKYS nedir?

Sağlık Bakanlığı ÇKYS terimi, ‘Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi’ kısaltması olarak kullanılır. Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ÇKYS sistemi, sağlık çalışanları arasında iletişimi hızlandırmak ve Sağlık Bakanlığı kişisel veri bankası olarak kullanılmak amaçlarına hizmet eder. ÇKYS sisteminde atama, bordro ve zimmet sorgulama başta olmak üzere farklı pek çok işlem gerçekleştirilir. İlgili işlemlerin online olarak yapılabilmesi için ÇKYS sistemine üye olunması gereklidir. İlk kez atanan sağlık personelleri, ÇKYS sistemine üye olmamaları nedeniyle zimmet görüntüleme işlemini ÇKYS üzerinden gerçekleştiremezler.

Zimmet sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Zimmet sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin ilk olarak Sağlık Bakanlığı personel yeri ve zimmet sorgulama sayfasına giriş yapmaları gerekir. Sayfaya giriş yaptıktan sonra ekranda bulunan seçeneklerden kendinize uygun olanı seçmelisiniz. T.C. vatandaşı olan bir kişi sayfaya giriş yaptığında zimmet sorgulamak için iki seçeneği bulunacaktır. Bunlardan biri eski nüfus cüzdanı bilgileri ile giriş yapma diğer ise yeni nüfus cüzdanı ile giriş yapmadır.

Zimmete düşme ne kadar sürer?

Zimmete düşme süresi atama yapılması ardından yaklaşık 24 saattir. Bahsi geçen 24 saatlik sürenin tamamlanması ile birlikte personelin zimmet kaydı tamamlanır. Zimmet kaydı tamamlanması sonrasında zimmet sorgulama işlemi yapılabilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

5. Doz Aşılama Başladı