DOLAR

15,8769$% 0.2

EURO

16,8435% -0.21

STERLİN

19,9029£% 0.32

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

467473฿%0.2071

a

Yusuf Dural Kimdir? Yusuf Dural Aslen Nereli? Yusuf Dural Biyografisi

Yusuf Dural kimdir? Hangi tarihte, nerede dünyaya gelmiştir? Hangi okullarda eğitim görmüştür? Hangi kurumlarda, hangi görevlerde bulunmuştur?

saglikagi.net
Yusuf Dural1
google news

Yusuf Dural kimdir? Yusuf Dural Nereli?

Sağlık-Sen genel başkan yardımcısı Yusuf Dural, hırçın sonbahar rüzgarlarının ağaçların saçlarını savurduğu, yağmur damlalarına gebe bulutların gökyüzünde hakimiyetini ilan ettiği bir sonbahar mevsiminde, 9 Kasım 1979 tarihinde, ülkemizde yaşayan ve huzuru arayan hemen herkesin yaşama hayalini kurduğu Ege’nin en güzel şehirlerinden biri olan Muğla’da, Fatma ve İsmet Dural çiftinin ikinci evladı olarak dünyaya geldi. (Yusuf Dural 2 kardeştir)

 

Kara önlüklerle kara tahta karşısında eğitim gören öğrencilere, okumayı söktükten sonra kırmızı kurdelenin takıldığı 80’li yıllarda, Muğla Atatürk İlkokulu’nda okuyan Yusuf Dural, sonrasında Muğla Türdü Ortaokulu’nu bitirip, lise eğitimini Yatağan Sağlık Meslek Lisesi’nde tamamladı.

Yusufdural

Yusuf Dural hangi üniversitelerde okudu?

Anadolu Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde ön lisans, yine Anadolu Üniversitesi’nde İşletme ve İstanbul Üniversitesi’nde ise Sağlık Yönetimi bölümlerinde lisans eğitimi alan Yusuf Dural, Beykent Üniversitesi Sağlık Kuruluşları İşletmeciliği alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Yusuf Dural Hangi kurumlarda görev aldı?

Çalışma hayatını siyasetle iç içe götüren Sağlık-Sen (Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası) genel başkan yardımcısı Dural, 2004 yerel seçimlerinde Ak Parti Muğla belediye başkan adayı Ahmet Doğu’nun danışmanlığı görevini üstlendi. Seçim sonrasında Ak Parti 1. Olağan Gençlik Kolları İl Başkanlığı Kongresinde seçilerek göreve başladı.

2006 yılında gerçekleştirilen Ak Parti Muğla İl Başkanlığı Kongresinde İl Başkan Yardımcılığı (Tanıtım ve Medya sorumlusu) görevine seçildi.  Ak Parti 2. Olağan Gençlik Kolları İl Başkanlığı Kongresinde, Muğla’da Ak Parti’ye gönül veren gençlerin yoğun talebini kırmayarak İl Başkan Yardımcılığı görevini bırakıp aday oldu ve yapılan seçim sonucunda Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı seçilerek görevine geri döndü.

İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini ifa ederken aynı anda Genel Merkez Ar-Ge biriminin düzenlemiş olduğu Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programında, Muğla 1. ve 2. Dönem İl Koordinatörlüğü görevini de beraberinde yürüttü.

 

Yusuf Dural, 2009 yılında Bursa ilimize bağlı Gemlik ilçesine sağlık memuru olarak atanarak siyaset yaşamına nokta koydu. 2012 yılında Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nde Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi Sıtma Savaş Birimine Sağlık Memuru olarak tayin oldu ve bir ay çalıştıktan sonra Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü olarak görev aldı.

 

2014 yılında gerçekleşen Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanlığı 2. Olağan Kongresinde Şube Başkanlığına seçildi. 2018 yılında gerçekleşen Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanlığı 3. Olağan Kongresinde Şube Başkanlığına tekrar seçilerek güven tazeledi. 2019 yılında gerçekleşen Sağlık-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan Yardımcısı (Hukuk, Mevzuat ve Toplu Sözleşme) seçildi ve halen bu görevi sürdürmektedir.

2001 senesinde Gözde Hanımla dünya evine giren Yusuf Dural’ın, İpek Özgül, İrem Özgün ve Kerem Özgür adında üç evladı vardır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP