DOLAR

15,8769$% 0.2

EURO

16,8435% -0.21

STERLİN

19,9029£% 0.32

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

467473฿%0.2071

a

Unvan Değişikliği Sonrası Tayin 2022 Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Tayini Nedir?

Sağlık Bakanlığı sınıf ve unvan değişikliği nedeniyle atama yönetmeliği, 2022 Sağlık Bakanlığı Unvan değişikliği sonrası tayin hakkında merak edilenleri haberimizde derledik

saglikagi.net
Unvan Degisikligi Tayini Nedir Saglik Bakanligi Unvan Degisikligi Tayini
google news

Atama ve Tayin Çeşitleri Neler?

  • Eşin vefat etmesi durumunda tayin
  • Aile birliği mazeretine bağlı yer değişikliği
  • İsteğe bağlı yer değiştirme
  • Yeniden atama
  • Sağlık mazeretine bağlı tayin hakları
  • Can güvenliği durumunda tayin
  • Öğrenim durumuna göre tayin
  • Eşlerin farklı kamu kurum ve kuruluşlarında kamu personeli olarak çalışması halinde tayin
  • Eşinden boşanan sağlık personelinin tayini olarak sıralanmaktadır.

 

Unvan Değişikliği Tayini Nedir? Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sonrası Tayin

MADDE 22 – (1) Sağlık Bakanlığı Sınıf ve unvan değişikliği nedeniyle yapılacak atamalar, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılır. (2) Uzmanlık ve yan dal uzmanlık eğitimini yapmakta iken eğitimlerini tamamlamadan herhangi bir sebeple ayrılacak olanlar daha önce görev yaptıkları Bakanlık ve bağlı kuruluşlarınca D ve C hizmet grubu illere tercihlerine göre atanırlar.

 

Devlet hizmeti yükümlüsü olan personel; eski görev yerine, eski görev yerinde boş yer bulunmaması hâlinde eski görev ilinde münhal bir kadroya, eski görev yeri bulunmayanlar ise tercihleri alınarak ilk Devlet hizmeti yükümlülüğü kurasıyla atanırlar. (3) Eğitim görevlisi ve başasistanlık görevlerini en az iki yıl sürdürenlerden uzman tabip olarak atanmak isteyenler PDC’nin uygun olması halinde bir defaya mahsus olmak üzere Bakanlık veya bağlı kuruluşlarının kadrolarından istedikleri yere her zaman atanabilirler.

 

Pexels Anna Shvets 4586993 1 683x1024

 

Sağlık Personeli Tayin Dönemleri 2022

Atama Dönemleri

Madde 5 – (1) Atama dönemleri; Mayıs, Eylül ve Aralık aylarıdır. Mayıs dönemi atamaları için Nisan ayında, Eylül dönemi atamaları için Ağustos ayında ve Aralık dönemi atamaları için Kasım ayında müracaat edilir.

 

Kadroların İlanı ve Başvurular

Madde 6 – (1) Müdürlük Personel Dağılım Cetveline göre açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları her müracaat döneminde ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel en çok 5 tercihle birlikle başvurur. Müdürlük, öncelikle tercih sırasına bakarak hizmet puanlarına göre personelin atamalarını tamamlar. Aynı yerin aynı
puana sahip birden fazla personel tarafından tercih edilmesi halinde, hizmet süresi fazla olan personel öncelikli olarak atanır.

 

Müracaat Sınırlamaları

Madde 7 – (1) Tayin talebinde bulunan personelin çalıştığı birimde hizmetlerin aksamaması için Müdürlük tayin taleplerine kurum veya unvan bazında sınırlama getirebilir. Müracaat sınırlama kararları, Müdürlükçe teşkil edilecek bir komisyon tarafından alınır ve ildeki tüm personele tayin dönemi öncesinden duyurulur. (2) Ataması yapılan personelden, yerine yeni atama yapılmadan görevden ayrılması halinde hizmeti aksayacak olan personelin görevden ayrılışları, yerine yeni atama yapıldıktan sonra sonuçlandırılır. Ancak bu süre iki ayı geçemez.

Atama Sonuçları

Madde 8 – (1) Müdürlükçe, atama işlemlerinin tamamlanmasını müteakip ÇKYS ortamında alınan atama onaylarıyla ayrılış ve başlayış işlemleri yapıldıktan sonra kayıtlara işlenmek üzere keyfiyet Bakanlığa bildirilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP