DOLAR

16,8240$% -0.17

EURO

17,5654% 0

STERLİN

20,3915£% -0.05

GRAM ALTIN

978,31%0,07

ÇEYREK ALTIN

1.598,00%0,19

BİTCOİN

340912฿%6.30769

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Türk Veteriner Hekimleri Başkanı Ali Eroğlu: “Kanun Teklifi Hakkaniyetsiz ve Kabul Edilemez”

Türk Veteriner Hekimleri Başkanı Ali Eroğlu: “Kanun Teklifi Hakkaniyetsiz ve Kabul Edilemez”

 Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada sağlık sınıfında sayılan veteriner hekimlerin özlük hakları bakımından da sağlık çalışanı kabul edilmesi gerektiğini belirtti.
saglikagi.net
Türk Veteriner Hekimleri Başkanı Ali Eroğlu: “Kanun Teklifi Hakkaniyetsiz ve Kabul Edilemez”
google news

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, sağlık çalışanlarının özlük ve mali hakları ile emekli hekimlerin maaşlarının iyileştirilmesini içeren kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildiğini belirtti.

Eroğlu,  Sağlık çalışanı olup teklif kapsamına dahil edilmeyen veteriner hekimler olarak hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten Eroğlu, bunun hakkaniyetsiz ve kabul edilemez olduğunu ifade etti.

 

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, veteriner hekimlerin toplum sağlığı açısından taşıdıkları öneme değinerek, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“657 sayılı yasaya göre, sağlık sınıfında sayılan veteriner hekimler, konu özlük hakları olduğunda sağlık çalışanı kabul edilmemektedir. Bu durumu, bilim ve hukuk ile izah etmek mümkün değildir. Bu açıdan bir an önce bu mağduriyetin giderilmesi noktasında veteriner hekimleri de kapsayacak yeni bir çalışmanın başlatılmasını talep ediyoruz. Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifine veteriner hekimler de dahil edilmelidir.”

Veteriner hekimlerin ilgili kanun düzenlemesi kapsamına alınmamasının Anayasa’nın 10. maddesindeki eşitlik ilkesine aykırı olduğunu savunan Eroğlu, taleplerinin yerine getirilmemesi halinde sağlık çalışanları arasındaki çalışma barışının olumsuz etkileneceğini kaydetti.

Eroğlu, veteriner hekimler olarak söz konusu durumun ortadan kaldırılması için gerekli tüm argümanları kullanacaklarını belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Veteriner Hekimlerin Sağlık Sınıfına Dahil Edilmemesini Yargıya Taşıyor

Whatsapp İhbar Hattı