DOLAR

18,6475$% 0.04

EURO

19,6940% 0.01

STERLİN

22,8810£% 0.23

GRAM ALTIN

1.075,28%0,33

ÇEYREK ALTIN

1.755,00%0,11

BİTCOİN

321060฿%2.31651

a

Terleme Problemine 15 Dakikada Çözüm

Aşırı terleme, leke ve koku gibi problemlere neden olabiliyor. Bu sorun ufak bir operasyonla giderilebiliyor.
saglikagi.net
Terleme Problemine 15 Dakikada Çözüm
google news

Yaz sıcakları ülkemizde kendini hissettiriyor. Sıcaklarla birlikte bazı insanlarda aşırı terleme sorunu ortaya çıkıyor. Sosyal hayatta hoş olmayan görüntülere neden olabilen aşırı terleme, kısa ve hızlı müdahalelerle çözülebiliyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Aykut Aldemir, 15 dakikada uygulanan terleme botoksu sayesinde, altı ay gibi bir sürede terleme probleminin kişinin hayatından çıkacağını belirtiyor.

Aşırı terleme kıyafetlerde lekelere ve kötü kokuya sebep oluyor. Aşırı terlemeye karşı insanlar tarafından en çok tercih edilen tedavi yöntemi ise terleme botoksu. Terleme botoksu, koltuk altı yanında şikâyete göre yüz, el ve ayaklara da yapılabiliyor. 15 dakika gibi kısa bir süre de uygulanan terleme botoksu, kişileri günlük hayattan alıkoymaması ile dikkat çekiyor.

Dr. Aykut Aldemir, “Bazı bireylerde aşırı terleme sadece yaz aylarında değil, her mevsimde yaşam kalitesini düşürmektedir. Her insan değişik ölçülerde terler ancak terleme kişinin psikolojisini olumsuz yönde etkiliyor, iş ve sosyal hayatında verimliliğini azaltıyor, kıyafet seçiminde dahi belirleyici rol oynuyorsa mutlaka tedavi edilmelidir” şeklinde konuştu.

blank

Dermatoloji Uzmanı Dr. Aykut Aldemir, terleme problemi hakkında konuştu.

Terleme Problemi Çözümü

Dr. Aldemir, “Bazı kişilerde ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Hiperhidrozis adı verilen durumda, vücudun özellikle el, koltuk altı, ayaklar gibi belli bölgelerinde aşırı miktarda terleme görülür. Koltuk altı, el ve ayak terleme botoksunun en sık uygulandığı alanlardır. Terleme botoksu basit bir tedavi yöntemidir. Botoksun uygulanacağı alan temizlenir, botoks uygun dozlarda uygun miktarda, uygun konsantrasyon ile cilde uygulanır.

Bununla amacımız terlemeyi sağlayan sinir uçlarını bloke etmektir. Terleme botoksunun etki süresi ortalama 6 aydır, tekrarlayan uygulamalar etkinin devamlılığını sağlar. İşlem süresi ortalama 15 dakikadır. Kişi işlem sonrasında günlük hayatına devam edebilir” dedi.

Sağlık makaleleri ile güncel kalın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Giresun’da Mantar Zehirlenmesi Vakası