DOLAR

18,6468$% 0.03

EURO

19,6692% -0.13

STERLİN

22,8838£% 0.23

GRAM ALTIN

1.077,96%0,59

ÇEYREK ALTIN

1.762,00%0,62

BİTCOİN

319438฿%-0.50856

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Semih Durmuş: “Şua İzni Kanunla Belirlenmiştir, Yönetmelikle Değiştirilemez”

Semih Durmuş: “Şua İzni Kanunla Belirlenmiştir, Yönetmelikle Değiştirilemez”

Sağlık-Sen, Resmi Gazete’de yayınlanan başta şua izni olmak üzere birçok konuda radyoloji çalışanlarını mağdur eden yönetmeliğin iptali için dava açtı.
saglikagi.net
Semih Durmuş: “Şua İzni Kanunla Belirlenmiştir, Yönetmelikle Değiştirilemez”
google news

26 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan ‘Radyoloji Hizmetleri Yönetmeliği ve İyonlaştırıcı Radyasyon ve Radyonüklit Kullanılarak Sunulan Sağlık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik’te özellikle şua izni olmak üzere radyoloji çalışanlarına ilişkin yeni düzenlemelere yer verilmiştir.

657 sayılı Kanunun 103. maddesindeki ‘Hizmetleri sırasında radyoaktif ışınlarla çalışan personele, her yıl yıllık izinlerine ilaveten bir aylık sağlık izni verilir’ şeklinde emredici hüküm bulunmaktadır.

Sağlık-Sen, Radyoloji Çalışanlarının “Şua İzni” Mağduriyetini Yargıya Taşıdı

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş tarafından yapılan açıklamada Radyoloji çalışanlarının “sağlık izin sürelerini” saat hesabına göre düzenleyen yönetmeliğin iptali için dava açıldığı ifade edildi. Durmuş açıklamalarında şu sözlere yer verdi:
“Radyoloji çalışanlarının “sağlık izin sürelerini” saat hesabına göre düzenleyen yönetmeliğin iptali için dava açtık. Yönetmelik bu haliyle mevcut işleyişi bozarak, çalışma barışına ve kurumsal yapıya zarar verecektir. Şua İzni Kanunla Belirlenmiştir, Yönetmelikle Değiştirilemez!”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Hekimsen’den Bakan Koca’nın Hekimlerle Yaptığı Toplantıya Yönelik Açıklama