DOLAR

15,6093$% 0.42

EURO

16,3438% 0.53

STERLİN

19,3463£% 0.74

GRAM ALTIN

913,43%0,28

ÇEYREK ALTIN

1.504,00%0,33

BİTCOİN

473820฿%0.87639

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Semih Durmuş: “Sözleşmeli Personel Sorununa İlişkin Komisyon Önümüzdeki Günlerde Kurulacak”

Semih Durmuş: “Sözleşmeli Personel Sorununa İlişkin Komisyon Önümüzdeki Günlerde Kurulacak”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Önümüzdeki günlerde sözleşmeli personel sorununa ilişkin komisyon kurulup çalışmalarına başlayacak. 39 ayrı istihdam modeli yerine tek tip istihdam modeli olmasını istiyoruz” dedi.

saglikagi.net
Semih Durmus E2809csozlesmeli Personel Sorununa Iliskin Komisyon Onumuzdeki Gunlerde Kurulacake2809d 740x420
google news

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ile Genel Başkan Yardımcıları Yusuf Dural ve Yasin Barutcu, Van Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı’nda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarıyla buluştu.

 

Toplantıda teşkilat mensuplarına seslenen Genel Başkan Semih Durmuş, Memur-Sen’in ve Sağlık-Sen’in yetkili olduğu günden bu yana kamu çalışanlarının birçok sorununa merhem olduğunu söyledi.

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde 22’den fazla kazanıma imza attıklarını hatırlatan Durmuş, kazanımlara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

 

Semih Durmuş: “Hastanelere Kesici ve Delici Aletlerle Girmenin Önüne Geçilmeli”

Durmuş, TBMM Başkanlığına sunulan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesini öngören kanun teklifini sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

Van Il Divan Toplantisi Mart 202 Copy 7 740x420

Durmuş, “Sağlıkta şiddeti önleyecek adımların hayata geçirilmesini istiyoruz. Bununla ilgili TBMM’de yapılacak olan düzenleme çok yerinde bir düzenleme, sonuna kadar destekliyoruz. Ama sağlıkta şiddetin sadece katalog suçların içerisine girmiş olması, cezaların arttırılmış olması yeterli değil. Kurumsal işleyişten kaynaklanan birçok sorun var. Bunların da düzenlenmesi gerekiyor. Hastanelere kesici, delici ve yaralayıcı aletlerle girmenin önüne geçilmeli. Özellikle acil servislerde güvenlik görevlilerinin yetkileri artırılmalı. Aslolan sağlıkta şiddete karşı toplumsal duyarlılık oluşturulması” ifadelerini kullandı.

 

“Sözleşmeli Çalışanlar İçin de Komisyon Kurulacak”

3600 ek göstergeyle ilgili çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Durmuş, önümüzdeki günlerde sözleşmeli personel sorununa ilişkin komisyonun kurulup çalışmalarına başlayacağını söyledi.

 

Birbirinden farklı istihdam modellerinin kamuda keşmekeşe neden olduğunu dile getiren Durmuş, “İllaki bir sözleşmeli istihdam modeli olacaksa bunun 39 ayrı istihdam türüyle olmasını değil tek tip olmasını istiyoruz. Bir kurumda çalışan arkadaşımızın eş durumu tayin hakkı varken başka kurumda çalışan arkadaşımızın bu hakkı yok. Her istihdam türü ekonomik, özlük ve sosyal haklar açısından birbirinden farklı. Biz sözleşmeli personel uygulamasının tek bir çatı altında toplanmasını istiyoruz.”

 

Genel Başkan Yardımcısı Dural: Sürekli Sahadayız, Sorunları Yerinde Tespit Ediyoruz

Sağlık-Sen teşkilatlarının sürekli sahada olduğunu ve çalışanların sorunlarını dinlediklerini belirten Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, “Biz sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın sorunlarıyla dertlenen bir sendikayız. Çünkü bizim anlayışımızda çalışanların alın teri en yüce değerdir. Sağlık-Sen teşkilatları olarak sürekli sahadayız. Sorunları yerinde tespit ediyor ve çalışmalarımızı ona göre sürdürüyoruz. Sahadan aldığımız sorunları ve talepleri mevzuat alanında en iyi uzmanlarla çalışıyor ve taleplerin kazanıma dönmesi için çalışmalara başlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Van Il Divan Toplantisi Mart 202 740x420

Genel Başkan Yardımcısı Barutcu: Sağlık Çalışanlarımızın Yükü Çok Fazla

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının adalet ve hakkaniyet istediğini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu, Sağlık-Sen’in yıllardır bu uğurda mücadele ettiğini vurguladı.

Van Il Divan Toplantisi Mart 202 Copy 3 740x420

Sağlık çalışanlarının ağır iş yükü altında ezildiğini kaydeden Barutcu, “Sağlık çalışanlarımızın yükü çok fazla. Depremde, selde, pandemi sürecinde yani insanımızın ihtiyaç duyduğu her an sağlık çalışanlarımız üzerlerine düşen görevi layıkıyla yerine getiriyor. Buna pandemi sürecinde bir kez daha şahit olduk. Tüm veriler gösteriyor ki ülkemizde bir sağlık çalışanı dört sağlık çalışanının yapması gereken işi tek başına yapıyor. Bu iş yüküne rağmen, tükenmişlik hissinin artmasına rağmen sağlık çalışanlarımız pandemi sürecinde destan yazdı. Ağır iş yükünün önüne geçmek için sağlık çalışanı istihdamının artırılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

Van Şube Başkanı Bilgin: Vesayet Prangalarını Yıktık

Van Il Divan Toplantisi Mart 202 Copy 5 740x420

Milli ve manevi değerlerini bilen bir sendikal anlayışı benimsediklerini kaydeden Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, “Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak kuruluşumuzdan bu yana ülkemiz için, kamu çalışanlarımız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Memur-Sen, 1 milyonu aşan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum kuruluşu. Biz bununla gurur duyuyoruz. Mehmet Akif İnan ağabeyimizden aldığımız bayrağı layıkıyla taşıyoruz. Memur-Sen olarak yaşanan haksızlık ve adaletsizliklere karşı verdiğimiz mücadele ile vesayet prangalarını yıktık. Mücadelemiz devam ediyor. Ülkemizin yarınları için, kamu çalışanlarımız için, sağlık ve sosyal hizmet emekçilerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP