DOLAR

15,8869$% 2.2

EURO

16,8097% 3.33

STERLİN

19,8816£% 3.52

GRAM ALTIN

927,02%1,77

ÇEYREK ALTIN

1.513,00%1,12

BİTCOİN

480022฿%3.54119

a

Semih Durmuş Gündemi Değerlendirdi

saglikagi.net
Semih Durmus Gundemi Degerlendirdi
google news

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık Bakanlığı Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalara dair değerlendirmelerini paylaştı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş;

“Sağlık Bakanı tarafından; Sağlık sistemi adına atılması gereken önemli adımlara vurgu yapılmıştır TBMM görevini zamana karşı yarışarak yerine getirmelidir. Tüm bu sorunların sebebi performans sisteminin yanlış kurgusudur. Sağlık çalışanları gereken fedakarlığı bihakkın yapıyor.” dedi.

“Yapılacak Olan Düzenleme Nöbet Ücretlerinin Artışını da Kapsamalıdır”

“Nöbet sorunu ve uzun çalışma süreleri sadece Asistanların değil tüm sağlık çalışanlarının temel sorunudur. Sağlık hizmetlerinin bir bütün olduğu gerçeği ıskalanmamalıdır. Yapılacak olan düzenleme nöbet ücretlerinin artışını da içerecek şekilde kapsayıcı olmalıdır.”

“İlk başta ifade edildiği gibi yapılacak olan düzenleme tüm çalışanları kapsayacak mahiyette olmalıdır. Şimdiye kadar yapılan neredeyse tümü ayrıştırıcı olmuş ve iş barışını bozmuştur. Ek ödeme ve emekli ücretine yönelik yapılacak olan düzenleme yeni sorunlara yol açmamalıdır.” dedi.

“Tümünün Altın İmza Atıyoruz”

“Şiddet, Malpraktis, Fiziksel ortamların rehabilitasyonu, İş yükünün azaltılması (Daha fazla istihdam) Tümünün altına imza atıyoruz TBMM’de yasalaşacak olan bu düzenlemeler Sağlık çalışanları ve milletimiz tarafından memnuniyetle karşılanacaktır” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP