DOLAR

15,6296$% 0.56

EURO

16,3822% 0.74

STERLİN

19,3675£% 0.86

GRAM ALTIN

916,19%0,58

ÇEYREK ALTIN

1.507,00%0,53

BİTCOİN

474980฿%0.79792

a

Sağlık Çalışanlarının Çocukları 18 Yaşında Mı Doğuyor?

Yoğun kar yağışı nedeniyle engelli, hamile ve 3 yaş altı çocuğu bulunan kamu görevlilerine 5 günlük idari izin verilirken, halk eğitim ve rehabilitasyon merkezleri de tatil edildi. Ancak sağlık çalışanları bu ayrıcalığa dahil edilmedi. Peki soruyoruz, sağlık çalışanlarının çocukları 18 yaşında mı doğuyor?

saglikagi.net
Saglik Calisanlarinin Cocuklari 18 Yasinda Mi Doguyor 740x420
google news

Olumsuz hava koşullarının ardından Konya Valiliğince yapılan basın açıklamasına göre;

Devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle: Hamile, engelli, üç yaş altı çocuğu bulunan kadın (istisnai kurumlar hariç) ve harp malulü, gazilerden (% 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) kamu görevlilerine 24 Ocak’tan itibaren 5 gün süre ile idari izin verilmiştir.

 

Aynı şekilde; Halk eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüpleri 24 Ocak’tan itibaren 3 gün süre ile tatil edilmiştir.

 

Mevsim Herkese Kış’ta, Sağlık Çalışanlarına Yaz Mı?

 

Sağlıkta şiddet, mobbing derken sağlık çalışanlarının değersizleştirilmesi her geçen gün artarken artık sağlık çalışanlarının çocukları da yok sayılmaya başlanmıştır. Hamile, engelli ve üç yaş altı çocuğu bulunan sağlık çalışanlarına diğer kamu görevlilerine verildiği gibi izin verilmemesine Konya Sağlık-Sen sessiz kalmadı. Sosyal medya hesabı aracılığı ile paylaşımda bulunan Konya Sağlık-Sen Şubesi, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

“Sağlık Çalışanlarının Çocukları 18 Yaşında Mı Doğuyor?”

 

“Konya Valiliğince devam eden kar yağışı,aşırı buzlanma ve don sebebiyle 24.01.2022 tarihinden itibaren hamile,engelli ve 3 yaş altı çocuğu bulunan(istisnai kurumlar hariç)kamu görevlileri idari izinli sayilmalari yönünde karar alınmıştır.

 

Sağlıkta şiddet, mobing derken, sağlık çalışanlarının değersizleştirilmesi her geçen gün artarken artık sağlık çalışanlarının çocuklarıda yok sayılmaya başlamıştır 0 zaman soruyoruz yetkililere, kreşler kapalıysa, idari izinlerden istisnai tutuluyorsak, bu karda buzda çocuklarımızı nereye bırakacağız?”

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • blank
    Dami
    4 ay önce
    0 0

    Sağlıkçıların çocuklarına 3 gün valilik bakacak herhalde

HIZLI YORUM YAP