DOLAR

15,9759$% 0.2

EURO

16,8584% 0.94

STERLİN

19,9067£% 1.08

GRAM ALTIN

945,93%0,68

ÇEYREK ALTIN

1.538,00%0,26

BİTCOİN

466573฿%-2.44582

a

Şanlıurfa’da Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Şanlıurfa Valiliği tarafından kış tedbirleri koordinasyon toplantısı düzenlendi. Toplantıda kış mevsiminin beraberinde getirdiği bir çok zorluk, masaya yatırıldı.

saglikagi.net
Sanliurfa8217da Kis Tedbirleri Koordinasyon Toplantisi Yapildi
google news

Şanlıurfa Valiliğince yapılan açıklamaya göre, kent ve çevresinde devam eden ağır kış şartları ve olumsuz hava koşullarına karşı alınacak tedbirler ve kurum kuruluşlar arası koordinasyonun güçlendirilmesi konulu kış tedbirleri koordinasyon toplantısı, valilik konferans salonunda yapıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile koordinasyon halinde bulunan kamu kurum kuruluşları, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları ile kamusal hizmet sunan özel sektör temsilcilerinin katıldığı toplantıda, yoğun kar yağışı ve don olayı gibi meteorolojik uyarılarda yapılacak çalışmalar, iş bölümü ve çalışma esasları yeniden değerlendirildi.

AW524039 13 740x420

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, acil durumlar karşısında kurum kuruluşların görev alanı sınırlaması olmadığı, tüm kurum kuruluşların AFAD koordinasyon merkezinden veya 112 görevlileri tarafından önceliklendirilmiş acil durum bildirilmesi halinde, grupların kendilerine iletilen görevi en kısa sürede yerine getirmekle görevli olduklarına dikkat çekildi.

AFAD bünyesinde oluşturulan koordinasyon merkezinin işlevi ile kurum kuruluşların görev bölümleri ile olumsuz hava koşullarına karşı alınan tedbirlerin masaya yatırıldığı toplantıda, çalışma gruplarının görev ve sorumlulukları hatırlatıldı.

2 7

Toplantıda, AFAD koordinasyon merkezi bünyesinde oluşturulan, 24 saat esasına göre faaliyette olan ulaşım, altyapı ve nakliye, güvenlik, trafik, tahliye, beslenme, arama ve kurtarma, sağlık, raporlama ve barınma grupların mevcut personel ile araç gereç durumları değerlendirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP