DOLAR

18,6339$% -0.04

EURO

19,5126% -0.24

STERLİN

22,6385£% -0.34

GRAM ALTIN

1.061,24%0,25

ÇEYREK ALTIN

1.735,00%0,40

BİTCOİN

316252฿%0.16704

a

Kars ve Bingöl’de Kovid Vakaları Artıyor

Dünya genelinde ve ülkemizde kovid vakaları artışını sürdürüyor. Bingöl’de de vakalar 20 kat artarken, Kars'ta her iki testten biri pozitif çıkıyor.
saglikagi.net
Kars ve Bingöl’de Kovid Vakaları Artıyor
google news

Dünya genelinde ve ülkemizde kovid vakaları artışını sürdürüyor. Bingöl’de de vakaların 20 kat arttığını belirten İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, vatandaşlara hatırlatma dozu konusunda uyarılarda bulundu.

Baş ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük, kırgınlık, halsizlik gibi şikayetleri olanların kendilerini izole etmesi gerektiğini belirten uzmanlar, hatırlatma dozu olmayan vatandaşların mutlaka randevu alıp sağlık kuruluşlarına başvurması gerektiğini belirtti.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, “Sağlık Bakanlığının açıklamış olduğu verilere baktığımız zaman haziran ayının ilk haftasıyla temmuz ayının ilk haftasında vaka sayısında yaklaşık 20 katlık bir artış olduğunu görmekteyiz. İlimizde de yaklaşık olarak bu kadar bir artış olduğu söylenebilir. Özellikle yaz döneminde vatandaşlarımızın şehir dışından ve yurt dışından gelmesiyle beraber yoğun bir hareketlilik ve buna bağlı olarak da virüsün bulaşması kolaylaştı.

blank

Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, vakaların 20 kat arttığını ifade etti

Vatandaşlarımızın bu noktada eskiye nazaran tedbirlere uymamasından dolayı virüsün daha hızlı yayıldığını görmekteyiz. Vatandaşlarımıza uyarımız baş ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük, kırgınlık, halsizlik gibi şikayetleri olanların korona virüsü kapma ihtimalinden dolayı kendilerini izole etmeleri şart. Yine 50 yaş üstü ve kronik hastalığı olan bireylerin son aşıyı yaptıkları tarihten itibaren 6 ay geçmişse hatırlatma dozunu yapmalarını önemle vurguluyoruz” diye konuştu.

Kars’ta Kovid Vakaları Artıyor

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kars’ta da kovid vakaları artmaya devam ediyor. İl genelinde son 1 haftada yapılan testlerden yaklaşık yüzde 65’i pozitif çıktı.  Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuarında Mart 2020-Temmuz 2022 arasında yaklaşık 235 bin real time PCR testi gerçekleştirildi.

Gerçekleşen terslerde toplam pozitif vaka sayısı 49 bin olduğunu ve son 1 haftada yapılan testlerinde yaklaşık yüzde 65’inin pozitif çıktığı öğrenildi.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Kalp Krizi Geçiren Kadının Yardımına Filyasyon Ekibi Yetişti