DOLAR

18,6393$% 0.02

EURO

19,6891% 0.29

STERLİN

22,9470£% 0.24

GRAM ALTIN

1.077,86%0,09

ÇEYREK ALTIN

1.752,00%-0,17

BİTCOİN

322786฿%1.79893

a

Kamuda 4D Sürekli İşçi Ne Demek? 2022 Sürekli İşçi Maaşı ve Tediye Miktarları

4D Nedir? Kamuda Daimi İşçi Nedir? Sürekli İşçilerin Tediye Miktarları 2022 Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı gibi merak edilenleri haberimizde derledik.
saglikagi.net
Kamuda 4D Sürekli İşçi Ne Demek? 2022 Sürekli İşçi Maaşı ve Tediye Miktarları
google news

Sürekli İşçi Kadroları Hangileridir?

Sağlık Bakanlık tarafından geçmişte duyurulan sürekli işçi kadroları; temizlik görevlisi, silahsız güvenlik görevlisi ve klinik destek elemanı kadrolarıdır. 4D kapsamında devlet kurumları tarafından istihdam edilen bu mesleklerin mensupları, kamuda daimi işçi olarak göreve başlayabilir.

 

4D Nedir? Kamuda Daimi İşçi Nedir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4D maddesine tabi olan kişiler, kamuda daimi işçi olarak görev yaparlar. Daimi işçilerin izin ve çalışma koşulları, kamuda çalışan diğer işçilerle aynıdır. 4D kapsamında çalışan işçilerin tayin hakları maalesef yoktur. İşçiler, kendi kamu kurumu ile sendika sözleşmesi imzalar.

4D maddesinin dikkate alınması gereken tek yönü; aynı maddeye tabi eski işçilerin aldıkları maaşlar ile yeni işçilerin aldıkları maaşlar arasındaki farktır. Bu maddeye tabi çalışan eski kamu işçileri daha fazla maaş alır.

 

4D Hakları Nelerdir?

4D işçi kadrosunun özlük hakları:

  • Kıdem tazminatı alabilirler
  • Vefat durumunda ölüm izni alınmaktadır
  • Haftalık çalışma saatleri belirlidir
  • Kadınlara doğum izni hakkı
  • Yıllık ücret izin hakkı
  • Erkek olan işçiler baba olduğunda 5 gün boyunca ücretli izin kullanabilir
  • İşçilerin engelli çocuğu varsa izin kullanabilmektedir
  • İzin haklarında mazeret izni de yer almaktadır

 

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı 2022

Sağlık Bakanlığı tarafından her sene sağlık personelleri dışında, sürekli işçi alımı da gerçekleştirilir. Sürekli işçi statüsünde istihdam edilen işçilerin çalışma süresi “daimi” olarak geçer. İşçilerin görev yerleri, il sağlık müdürlükleri tarafından belirlenir ancak başvuru esnasında adayların çalışacağı iller bellidir.

 

Nasıl Başvuru Yapılır?

Bakan Koca’nın geçmiş açıklamalarına göre 10 bin işçi alımı kapsamında yapılacak olan atamalar, (sözlü) mülakat olmaksızın yapılacak. Atamalar, kura yöntemiyle gerçekleştirilecek.

İşkur E-Şube’ye, E-Devlet şifresi ile giriş yapılabiliyor. Sağlık Bakanlığı işçi alımına başvurmak isteyen adaylar, İşkur E-Şube’ye, E-Devlet şifreleri ile üye olabilirler.

 

Sürekli İşçi Nedir? Sürekli İşçi Tediye Miktarları 2022

 

Sürekli İşçi Maaşı ve Tediye Miktarları 2022

Cumhurbaşkanı Kararı’na göre; yılın ilk ilave tediyesi 28 Ocak’ta hesaplara geçecek. İkramiyenin ikinci taksidi ise 29 Nisan’da ödenecek. 4 taksitte ödenen tediyenin her taksidine 13 günlük ilave ücret yatırılacak. En düşük ödeme(brüt ücreti 5.006) tutarı 2.167 Türk Lirası olacak. Brüt ücreti 6.004 TL olan işçi 2.590 TL tediye alacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Sağlık Fizikçisi Maaşı 2022 Ocak Zamlı Sağlık Fizikçileri Ne Kadar Maaş Alıyor?