DOLAR

16,8115$% -0.17

EURO

17,5490% -0.07

STERLİN

20,3733£% -0.14

GRAM ALTIN

977,40%-0,02

ÇEYREK ALTIN

1.598,00%0,06

BİTCOİN

341328฿%6.07855

a
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • İstanbul İl Sağlık Müdürü: “Sağlık Çalışanlarının Beklentisi Çok Yakında Çözülecek”

İstanbul İl Sağlık Müdürü: “Sağlık Çalışanlarının Beklentisi Çok Yakında Çözülecek”

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, gündeme dair değerlendirmede bulundu. Memişoğlu, "Sağlık çalışanlarının beklentisini çok yakında Bakanlık çözecek" dedi.
saglikagi.net
İstanbul İl Sağlık Müdürü: “Sağlık Çalışanlarının Beklentisi Çok Yakında Çözülecek”
google news

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, sosyal medyada yer alan “devlet hastanelerindeki bazı doktorların çalışmadığı, iş bıraktıkları ve randevusu olan hastaların gittiklerinde hekimleri bulamadıkları” iddialarına ilişkin de şunları kaydetti:

 

“Kovid savaşından çıkan sağlık ordusunun karşısına, biraz ötelenmiş, iki senedir bekletilmiş bir sağlık talebi çıktı. Bu tabii yönetim anlamında da hizmet anlamında da bir vakadır. Bunu düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle kamu, sağlık hizmetinde çok büyük bir yük taşıdı.

“Bakanlığımız çözecek”

Özellikle acil servisler, poliklinik veya muayene hizmetlerini kamu tarafı daha çok -İstanbul için söylüyorum- yönetmeye çalışıyor. Böyle olunca da orada hekimin veya sağlık çalışanının beklentisi oldu. Bu beklentiyi Bakanlığımız çok yakında çözecek. Sayın Cumhurbaşkanı’mız zaten bu konularda -özellikle şiddet konusundaki mevzuat zaten çıkmış durumda- diğer hususlarda da maddi anlamda çalışma ortamında düzeltme olacağını ifade ettiler.

Çok yakında bunun olacağını düşünüyorum ama özel sektör veya üniversite sektörü özellikle sağlık turizmiyle ve onun talebi ve maddi getirisiyle şu anda daha büyük bir avantaj sağlamış durumda. Kamu sağlık hizmetlerinde inşallah bu tesis edilecek diye bekliyoruz.”

Memişoğlu, vatandaşların bazı branşlardan randevu almakta zorlanmalarına ilişkin, “Bazı branşlarda hekim sayımız kamuda azalmış durumda. Her branşta değil ama bazı branşlarda, özellikle az hekimin olduğu, talebin fazla olduğu, hematoloji, plastik cerrahi, cildiye gibi branşlarda bazen sıkıntılar yaşıyoruz. Bunlarla ilgili Bakanlık bir planlama yapıyor.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

İl Sağlık Müdürlerindeki Rotasyon Hız Kesmeden Sürüyor

Whatsapp İhbar Hattı