DOLAR

16,4020$% 0.29

EURO

17,5918% 0.11

STERLİN

20,7140£% 0.34

GRAM ALTIN

979,57%0,73

ÇEYREK ALTIN

1.596,00%0,06

BİTCOİN

474251฿%-0.73137

a

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü 2022 Fiyat Tarifeleri Güncellendi

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ilgili hizmet birimleri işbirliğinde oluşturulan “Fiyat Tespit Komisyonu” tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde; merkez referans laboratuvarlarımız ile il sağlık müdürlüklerine bağlı halk sağlığı laboratuvarlarınca gerçekleştirilecek tahlil, tetkik, eğitim, biyolojik ürün ve diğer hizmetlerle ilgili 2022 yılı fiyat tarifeleri belirlenmiştir.

saglikagi.net
Halk Sagligi Genel Mudurlugu 2022 Fiyat Tarifeleri Guncellendi
google news

Bir rehber niteliğinde hazırlanmış olan bu kitapçık; Sağlık Uygulama Tebliğinde yer almayan ve Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen analiz ve diğer hizmetlere ait ayrıntılı bilgi, tablo ve ücret içeriğiyle ilgililerin istifadesine sunulmuştur.

 

Kitapçık beş ana bölümden oluşmaktadır;
– BİRİNCİ BÖLÜM: Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarı ve Biyolojik Ürünler Dairesi Başkanlığı’na Ait Analiz Bilgileri ve Fiyat Tarifeleri

 

– İKİNCİ BÖLÜM: Ulusal Halk Sağlığı Referans Laboratuvarı ile Halk Sağlığı Laboratuvarları’na Ait Analiz Bilgileri ve Fiyat Tarifeleri ile Diagnostik ve Mikrobiyolojik Analizlere Ait Fiyat Tarifeleri

– ÜÇÜNCÜ BÖLÜM: Biosidal Ürünler İle Suya Yönelik Yürütülen Hizmet Bedellerine Ait Fiyat Tarifeleri
– DÖRDÜNCÜ BÖLÜM: Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Tarafından Verilen Diğer Hizmetlere Ait Bilgiler
ve Fiyat Tarifeleri

 

– BEŞİNCİ BÖLÜM: Ulusal Zehir Danışma Merkezine Yönelik Fiyat Tarifeleri Her bir ana bölüme ait alt başlıklarda öncelikle o bölümle ilgili Daire Başkanlığı/Laboratuvar isimleri, iletişim ve adres bilgileri sunulmuş olup; analizler, bu analizlere ilişkin yöntem, miktar, süre ve ücret bilgileri bir tablo halinde gösterilmiştir. Ayrıca paket olarak çalışılan testler renkli olarak yer almıştır.

 

Diğer taraftan Sağlık Uygulama Tebliğinde yer alan parametreler için ayrıca ücret bilgisi verilmemiştir. Bu kapsamda rehberin “SUT/HSGM KODU” sütunu iki guruba ayrılmıştır. Buna göre; “9”lu ve “L” kodlarla başlayan ve “Analiz Ücreti” sütununda (***)’la ifade edilen parametrelerin ücretleri Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) fiyatı olup; SUT’ta yapılacak değişikliklere bağlı olarak fiyatlar da değişebileceğinden konunun dikkatle takip edilmesi gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yapılan analiz ve diğer hizmetlerden SUT’ta yer almayanlar ise “1” li kodlarla ifade edilmiş ve listede TL üzerinden fiyatlandırılmıştır. Söz konusu “1” li kodla başlayan fiyatlar bir yıl boyunca geçerli olacaktır. Ayrıca bölümle ilgili diğer açıklamalara tablonun sonunda metinsel olarak yer verilmiştir. Kitapçığın sonuna analiz ücretlerinin yatırılacağı banka şube ve hesap numaraları ek olarak konulmuştur.

 

Güncel fiyatlandırma listesine ulaşmak için linke tıklayınız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP