DOLAR

15,9109$% -0.18

EURO

16,7927% -0.02

STERLİN

19,8940£% -0.29

GRAM ALTIN

926,43%-0,15

ÇEYREK ALTIN

1.513,00%1,19

BİTCOİN

480574฿%2.80203

a

Dr. Alikemal Yazıcı’dan Diz Ağrısı Uyarısı

saglikagi.net
Dr. Alikemal Yazici8217dan Diz Agrisi Uyarisi 740x420
google news

Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Öğrt. Üyesi Alikemal Yazıcı, yaptığı diz ağrısı uyarısında çoğunlukla zorlama, yaşlılık, travmalar, pozisyonel kaymalar ve diğer hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan diz ağrılarının erken dönemde tedavi edilmesi gerektiğini belirtti

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Alikemal Yazıcı, diz ağrılarının dikkate alınması gereken önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyledi. Ayrıca açıklamalarında “Dizde ortaya çıkan ağrılar düşme, çarpma sonucu olabildiği gibi, herhangi bir sebebe bağlı olmadan da ortaya çıkabilmektedir. Bazı kişilerde dizde oluşan sağlık sorunları hiç ağrı vermeden de ortaya çıkabilir. Belirli iş ve yaş grubunda olan kişilerin yaptıracakları sağlık taramasında bunu da dikkate almaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

1 9 740x420

“Dizde Hasar Bırakabilir”

Diz ağrılarının tedavi sürecine dair de açıklamalarda bulunan Alikemal Yazıcı, diz ağrısı uyarısında “Diz ağrılarının sıklıkla nedeni menüsküs yırtıkları ve dizin eklemini oluşturan kıkırdağın hasarı olarak karşımıza da çıkmaktadır. Eğer menüsküs, bağ yırtıkları, kıkırdak hasarları erken dönemde tedavi edilmezse zamanla dizde kıkırdak hasarı oluşur ve ileri dönemde dize protez konulmak zorunda kalınır. Hasta bazı durumlar ağrı hissetmeyebilirler bu yüzden de tedavi için geç kalınabiliyor. Bu nokta da diz de kireçlenme problemi yaşanılıyorsa o zaman dize protez ameliyatı yapılabiliyor. Diz ve kalça protezi, çapraz bağ, yenidoğan kalça çıkıklığı, ayak deformasyonları, yaşlılığa bağlı kemik hastalıkları, osteoporoz, bel ve boyun ağrıları gibi alanın da değişik hastalıkların tedavisinde de farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu anlamda tedavi için geç kalınmamasına dikkat edilmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP