DOLAR

18,6337$% -0.03

EURO

19,7182% 0.35

STERLİN

22,9695£% 0.32

GRAM ALTIN

1.081,54%0,43

ÇEYREK ALTIN

1.757,00%0,22

BİTCOİN

322507฿%1.61968

a

Antep’te Gündem Delege Seçimlerinde Yenilen Bürokratların Geleceği

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesinin yakın zamanda gerçekleştirilen delege seçimlerinde, mevcut şube başkanı Mehmet Ali Arayıcı'ya karşı aday çıkan SGG Başkan Yardımcısı Muhammed Öztekin ve sağlık yöneticilerinden oluşan grubunun aldıkları yenilginin yankıları sürüyor
saglikagi.net
Antep’te Gündem Delege Seçimlerinde Yenilen Bürokratların Geleceği
google news

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesine başkan adaylığını açıklayan SGG Başkan Yardımcısı Muhammed Öztekin ve beraberinde destek veren çok sayıda sağlık yöneticisinin sandıkta almış olduğu mağlubiyet Gaziantep sağlık camiasında çok konuşuluyor.

Sağlık Reformu Olası

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesinin delege seçimleri süresince pek çok sağlık yöneticisinin Muhammed Öztekin’e destek vermek üzere çalıştığı, seçim sürecinde asli görevlerini ertelediği ve pek çoğunun mesai saatlerin riayet etmediği iddia edilirken, Gaziantep’te sağlık idarecileri için bir revizyon dönemi yaşanması bekleniyor.

Sendika Bürokrasiden Küçük Değildir

Sağlık-Sen Gaziantep Şubesinin olağan kurulu öncesi yapılan delege seçimleri bir kez daha sendika ve sendikacılığın bürokratik güç ve çalışmalarla alaşağı edilemediğini, sandıkta üyeler iradesini filhakika sendikacılardan yana gösterdiğini ortaya koydu.

Bürokratların Geleceği Aralık Yaklaşıyor

Öte yandan 2022 Aralık ayı içerisinde sözleşmesi bitecek olan sağlık yöneticilerinin asli işlerindeki çalışmaları, sorumlu oldukları sağlık kurumlarının mevcut ahvalde kalite ve standartlarının yeniden gözden geçirilmesi ve akıbetlerine bu kriterler eşliğinde karar verilmesi bekleniyor.

Personelin Seçmediği Sağlık Yöneticileri

Sağlık-Sen Gaziantep şubesinin delege seçimlerinde aday olan pek çok sağlık yöneticisinin üyeler tarafından verilen oylarda delege dahi seçilemediği, gelecekleri üyelerin iradesine bırakıldığında istenilen olamadığı görüldü. Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı’nın listesi ise bürokratik adaylardan oluşan listeye karşın büyük bir zaferle ayrıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (3)
 • blank
  fer
  6 ay önce
  1 0

  bu haberden bağımsız olarak sizi şiddetle kınıyorum. kurtuluş savaşında göstermiş olduğu büyük kahramanlıkla Gazi ünvenı alan şehrimzin adını başlığınızda Antep olarak belirtmeniz düşündürücü. lütfen Başlığınızı değiştirin.

 • blank
  Admin
  6 ay önce
  0 1

  Değerli okurumuz karakter sınırlamasından ötürü kısaltmak durumunda kalmıştık ancak gerekli revizyonu yapıyor

 • blank
  fer
  6 ay önce
  1 0

  yanıtınız hiç tatmin etmedi. karakter sınırlaması diyorsunuz bu haberin karakter sayısı 42 bir alt haberin karakter sayısı 50… nasıl oluyor bu?

blank

Sıradaki haber:

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nden TBMM’ye Çağrı: ‘Sağlık Sınıfında Ayrım Yapılamaz’