DOLAR

18,5310$% 0.1

EURO

18,1519% -0.05

STERLİN

20,6485£% 0.19

GRAM ALTIN

991,52%0,38

ÇEYREK ALTIN

1.625,00%0,36

BİTCOİN

366313฿%1.57702

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!

Yapışık İkizler Türkiye’de Ayrıldı

İstanbul'da yapılan operasyonda Cezayirli ikiz bebek birbirinden ayrıldı. Ayrı kalplerle dünyaya gelen ikizler, dokuz saatlik bir ameliyattan sonra başarıyla ayrıldı. 11 aylık ikizlerin yoğun bakımda tedavilerine devam ediyor.
saglikagi.net
Yapışık İkizler Türkiye’de Ayrıldı
google news

 

İstanbul’da yapılan operasyonda Cezayirli ikiz bebek birbirinden ayrıldı. Ayrı kalplerle dünyaya gelen ikizler, dokuz saatlik bir ameliyattan sonra başarıyla ayrıldı. 11 aylık ikizlerin yoğun bakımda tedavilerine devam ediyor.

 

Yapışık İkizler Türkiye'de Ayrıldı

 

 

İnce detaylarla planlandı

 

Ameliyat öncesi ikizler; Göğüs ön duvarlarında ayrıldıklarında oluşacak boşluğu kaplayacak yeterli cilt dokusu olmadığı için, Şubat ayından itibaren cilt genişleyerek oluşturmaya başladı. İkizlerden birinin ileri derecede doğuştan hidrosefalisi olduğu için, beyninde sıvı birikti ve kafası büyümüştü. İkizlerden biri, ayrılık ameliyatından önce ameliyat olması gerektiğinden, beynindeki biriken sıvıyı boşaltmak için Şubat ayında şant takıldı.

 

Yapışık İkizler Türkiye'de Ayrıldı

 

6 aylık hazırlık çalışması sonunda gerekli cilt dokusu elde edildi ve ikizlerden birinin beyninde biriken sıvı da incelendi. Dokuz saatlik ameliyatın ardından ayrılıp kendi bedenlerine kavuşmaya çalışan Chifaa ve 11 aylık Safaa Kherkhar, yoğun bakımda tedavilerine devam ediyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Hastaneye Bıçakla Girip Doktora Saldıran Şahıs Üst Sınırdan Ceza Aldı