DOLAR

16,6674$% 0.81

EURO

17,5644% 0.14

STERLİN

20,3370£% 0.1

GRAM ALTIN

974,73%0,62

ÇEYREK ALTIN

1.594,00%0,37

BİTCOİN

343736฿%0.19634

a

Bypass Ameliyatı Günde İki Kez Yapıldı

Düzce Üniversite Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibi, Üniversite Hastanesi'nde ilk kez bir gün içinde iki baypas koroner ameliyatı gerçekleştirerek başarılarına bir yenisini ekledi.
saglikagi.net
Bypass Ameliyatı Günde İki Kez Yapıldı
google news

Düzce Üniversite Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibi, Üniversite Hastanesi’nde ilk kez bir gün içinde iki bypass koroner ameliyatı gerçekleştirerek başarılarına bir yenisini ekledi.

 

Koroner arter bypass işlemi, Düzce Üniversite Hastanesi’nin uzman Kalp Damar Cerrahisi ekibi tarafından son teknoloji ile güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. İhsan Sami Uyar, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Melih Bal ve Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Yiğit Tanrısever başkanlığındaki sağlık ekibi, iki kişiye kalp bypass ameliyatı yaptı. Aynı gün, ilk kez Düzce Üniversite Hastanesi’nde. Anjiyografi yapıldığında 48 yaşındaki CK ve 74 yaşındaki NT’de kalp damarlarında daralma gözlendi. Kardiyoloji – Kalp Damar Cerrahisi konseyi gereği uygun görüldüğünde baypas cerrahisi önerildi. Yapılan tetkikler ve değerlendirmeler sonucunda her iki vakada da cerrahi müdahaleye engel olmadı. Aynı gün cerrahi olarak tedavi edilen CK ile tıkanmış üç ve NT’den tıkanmış dört damar da ameliyatın başarısı ile onarıldı” tabirlerini kullandılar.

 

Ameliyattan sonra her iki hastanın da sağlık durumunun tatmin edici olduğunu açıklayan Prof. Dr. Uyar, yapılan tetkiklerin ardından hastaları iyileşerek taburcu ettiklerini ifade etti. Düzce Üniversitesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği’nin kendilerinin en riskli işlemleri yüksek başarı oranları ile yapabildiklerini duyuran Dr. Uyar, şunları kaydetti: Uyar, hastaların il dışı tesislere seyahat etmek yerine huzur ve güven içinde Düzce Üniversite Hastanesi’ni tercih etme seçeneğine sahip olduklarının altını çizdi.

 

Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı İhsan Sami Uyar ve ekibine teşekkür eden Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, hastalarına en içten dileklerini iletti. Kardiyovasküler hastalığı olan kritik hastaların takip ve tedavilerinin hastanemizde başarı ile yapılabileceğini kaydeden Dr. Balbay, şunları kaydetti: Öner Abidin Balbay, hastanenin yüksek kalitede hizmet verebildiğini ifade etti. Balbay, hastaların artan talebini karşılamak ve daha iyi hizmet vermek için kardiyovasküler cerrahi geçiren hastalara özel bir hizmet sunduklarını sözlerine ekledi.

Düzce Parantez

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Minibüste Rahatsızlanan Yolcuyu Sağlık Ocağına Yetiştirdiler

Whatsapp İhbar Hattı