DOLAR

17,9224$% 0.13

EURO

18,3416% 0.09

STERLİN

21,6940£% 0.11

GRAM ALTIN

1.032,36%-0,10

ÇEYREK ALTIN

1.686,00%0,06

BİTCOİN

410030฿%-4.07783

a
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?

Sağlık Bakanlığı 2828 Sayılı Kanun Kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Atanan Adaylar Hakkında Duyuru

T.C. Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatına 2828 Sayılı Kanun Kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Yerleştirilmesi Yapılan Adayların Atama İşlemleri Hakkında Duyuru
saglikagi.net
Sağlık Bakanlığı 2828 Sayılı Kanun Kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Atanan Adaylar Hakkında Duyuru
google news

Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatına 2828 Sayılı Kanun Kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca Atanan Adayların Atama İşlemleri Hakkında Duyuru

 

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimleri kadrolarına, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında; 30.12.2021 tarihinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yerleştirme yapılmış ve sonuçlar Bakanlığımıza gönderilmiştir. Bu kapsamda taşra teşkilatı kadrolarına, 2828 Sayılı Kanun kapsamında aday memur
statüsünde yerleşenlerin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları; İl Sağlık Müdürlüklerince alınacak, göreve başlama işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

1- Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular; 13.01.2022 – 21.01.2022 tarihleri arasında Ek-1 de istenilen belgelerle birlikte en geç 21.01.2022 tarihi mesai bitimine kadar yerleşmeye hak kazandığı İl Sağlık Müdürlüğüne 3 üncü ve 4 üncü maddede belirtilen durumlar hariç şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

2- Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin “Gerçeğe aykırı belge verilmesi veya beyanda bulunulması” başlığı altında düzenlenen 9 uncu maddesine göre, Bakanlığımız kadrolarına yerleştirilen hak sahiplerinden gerçeğe aykırı belge verenler, yalan, yanlış, yanıltıcı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunanların atamaları yapılmayacak, sehven yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecek ve görevlerine son verilecektir. Bu kişilere mali bir bedel (maaş vs. gibi) ödenmişse, ödenen bedel yasal faiziyle birlikte geri alınacaktır.

3- Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek
durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece
yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

4- Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar, başvuru evrakını birinci derece yakınları aracılığı ile İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edebilecektir. Bu durumdaki hak sahipleri, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte yakınları aracılığı ile evrakını teslim ettiği İl Sağlık Müdürlüklerine başvurmaları, diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla atamalarına müteakip yerleşmeye hak
kazandıkları yerde göreve başlatılacaktır.

5- Hak sahiplerinin atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları, istenen belgeler ve başvuru şartları dikkate alınarak Bakanlığımızca yapılacak incelemeden sonra tespit edilecektir.

6- Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri ve rapor bitim tarihinden itibaren 10 iş günü içerisinde başvurmaları kaydıyla göreve başlatılabileceklerdir.

7- Doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, doğum raporunu ibraz etmesi kaydıyla analık izin süresi bitimine müteakip 10 iş günü içerisinde başvurmaları kaydıyla göreve başlatılabilecektir.

8- İl Sağlık Müdürlüklerince alınan başvuru belgelerini Mal Bildirimi Formu hariç EBYS üzerinde tarandıktan sonra üst yazı ekinde fiziki evraklar eksiksiz bir şekilde 28.01.2022 tarihine kadar Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Diğer Hizmet Sınıfları Atama Dairesi Başkanlığına gönderilecektir.

9- Atamaya esas belgeler İl Sağlık Müdürlüklerine teslim edildikten sonra Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından incelenerek güvenlik soruşturması/arşiv araştırması yapıldıktan sonra yukarıda belirtilen şartlara ve yürürlükteki mevzuatta aranan kriterlere sahip olan adayların ataması, İl Sağlık Müdürlükleri emrine yapılacak olup il içindeki görev yeri Sağlık Müdürlüklerince belirlenecektir. Ataması yapılan personel 657 sayılı
Kanunun 62. maddesinde belirtilen süre içinde göreve başlamaları gerekmekte olup aksi halde aynı Kanunun 63. maddesi gereği atamaları iptal edilecektir.

10- Ataması yapılanların tebligat işlemleri için MERNİS deki adresleri geçerli olacaktır. Adreslerinde herhangi bir değişim halinde adresin güncellenmesine ilişkin yükümlülük hak sahibine ait olacaktır. Ayrıca hak sahibi başvuru formuna iletişim bilgilerini de eklemekle yükümlüdür.

11- Bakanlığımız kadrolarına yerleşip evraklarını eksik dolduran veya eksik evrak teslim eden adayların başvuruları ile ilgili sorumluluk tamamen adayların kendisine ait olacaktır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Sağlık Bakanlığı İşçi Alımında Uygulanacak Usul ve Esaslarda Değişiklik