DOLAR

18,5873$% 0.16

EURO

18,3744% 0.78

STERLİN

21,1429£% 0.42

GRAM ALTIN

1.020,42%0,67

ÇEYREK ALTIN

1.665,00%0,18

BİTCOİN

฿%

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!

Açık Kalp Ameliyatından 72 Saat Sonra Taburcu Edildi

Açık kalp ameliyatı geçiren 61 yaşındaki Osman Yıldız ameliyattan sonraki 72 saat içerisinde taburcu edildi.
saglikagi.net
Açık Kalp Ameliyatından 72 Saat Sonra Taburcu Edildi
google news

Açık kalp ameliyatının ardından 72 saat sonra taburcu edilen Yıldız, Medical Park Gaziantep Hastanesi’ndeki doktorlara teşekkürlerini iletti. Normal bir açık kalp ameliyatına kıyasla çok daha ufak bir kesikle ameliyatı tamamlanan Yıldız’ın başarılı geçen operasyonun ardından hızlı bir şekilde taburcu edilmesi takdir topladı.

 

Medical Park Gaziantep Hastanesi son yıllarda adından sıkça söz ettiriyor. Bulunduğu bölgenin başarılı hastaneleri arasında yer alan Medical Park Gaziantep, hastalarına sunduğu yenilikçi hizmet politikasıyla biliniyor.

 

Son olarak 61 yaşındaki kalp hastası Osman Yıldız’ın açık kalp ameliyatı tıp dünyasında yankı uyandırdı. Yıldız kısa süre önce nefes darlığı ve göğüs ağrısı sorunları yaşayarak hastaneye başvurdu. Medical Park Gaziantep Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hikmet İyem vakit kaybetmeden Yılmaz’ın tetkik sonuçlarını inceledi.

 

Tetkik sonuçlarında Yılmaz’ın kalp damarlarında tıkanıklıklar olduğunu sezen İyem, baypas ameliyatının kaçınılmaz olduğunu belirtti. Yıldız’ın açık kalp ameliyatından ürktüğü ancak İyem’in iknaları sonucunda farklı bir teknikle baypas ameliyatının tamamlandığı belirtildi.

 

Farklı teknik doğrultusunda Yılmaz’ın göğüs kafesi açılmadan operasyon tamamlandı. Hastanın sol meme üzerinden 6 santimlik bir kesik açıldı. Bacağa dahi bıçak vurulmadan endoskopik bir yöntemle tıkalı olarak belirtilen damarın açıldığı ve değiştirildiği, operasyondan sonraki 72 saatlik süre içerisinde de Yılmaz’ın taburcu edildiği kaydedildi.

 

Açık Kalp Ameliyatından 72 Saat Sonra Taburcu Edildi

 

İyem süreci şu şekilde aktardı:

“60 yaşında erkek hasta göğüs ağrısı, nefes darlığı ve çarpıntı şikayetleriyle bize başvurdu. Anjiyoda tıkalı damarların açılamayacağı kararı verilince ameliyat olması gerektiği söylendi. Fakat hastamız ameliyat olmaktan korkuyordu çünkü eski klasik yöntemle göğüs kafesi yukarıdan aşağıya doğru yaklaşık 15-20 santim açılıyordu. Bacağından uzun bir kesik yapılarak damar çıkartılıyordu. Hasta bu endişelerle ameliyat olmak istemiyordu. Fakat hastaya yeni tekniklerle ameliyatı anlattım. Hastanın göğüs kafesi açılmadan sol meme üstünden yaklaşık 5-6 santimlik bir kesi yapılarak bacağa da hiç bıçak vurulmadan endoskopik yolla damar çıkarılarak tıkalı olan damarla değiştirebileceğimi anlattığımda hasta buna ikna oldu”

 

‘Açık Kalp Ameliyatından Korktum’

Bir arkadaşının tavsiyesi doğrultusunda İyem’e ulaştığını belirten Yıldız, taburcu edildikten sonra ailesinin şaşırdığını aktardı. Yıldız,  “Hem hastaneden hem hastane personelinden hem de doktorlarından çok memnun kaldım. Şu an kendimi ameliyat olmuş gibi hissetmiyorum. Daha önce bana açık ameliyat olman gerekli dediler, ben korktum. Çünkü açık ameliyat olanları görüyordum çöküyorlardı. Aileme taburcu oluyorum dediğimde çok şaşırdılar, ne çabuk dediler. Kendimi şu an çok iyi hissediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Türk Eczacıları Birliği Başkanı İlaç Fiyat Kararnamesiyle İlgili Açıklama