DOLAR

18,6395$% 0.01

EURO

19,5813% 0.3

STERLİN

22,7329£% 0.45

GRAM ALTIN

1.068,15%0,65

ÇEYREK ALTIN

1.747,00%0,63

BİTCOİN

313458฿%-1.03901

a

3600 Ek Gösterge İle Kim Ne Kadar Maaş Zammı Alacak?

Milyonlarca vatandaşın maaş ve emekli ikramiyesinde artış sağlayacak olan 3600 ek göstergede sıcak gelişmeler peş peşe geliyor. Ekonomide gözlerin çevrildiği ek gösterge adımına ilişkin son taslak hazırlandı. Peki, 3600 Ek Gösterge İle Kim Ne Kadar Maaş Zammı Alacak?
saglikagi.net
3600 Ek Gösterge İle Kim Ne Kadar Maaş Zammı Alacak?
google news

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği 3600 ek göstergede son taslak hazırlandı. Müzakere edildikten sonra Meclis’e gönderilecek ve hangi unvanların hangi rakamı alacağı netleşecek. İşte SABAH’ın konuyla ilgili ulaştığı detaylar ve kalem kalem kimin ne kadar alacağına ilişkin hesaplama ile zamlı maaş ve ikramiye tablosu.

Çalışmalarda sona gelindi

 

Kamu çalışanlarının merakla beklediği 3600 Ek Gösterge çalışmasında sona gelindi. Alternatifli olarak hazırlanan çalışmalardan oluşan bir taslak metin ortaya çıktı ve bu metin üzerinden yapılacak müzakereler sonunda hangi unvanların hangi ek gösterge rakamına çıkacağı ortaya çıkmış olacak.

Ek gösterge çalışması ile polis, din görevlisi, öğretmen ve hemşire dışında kalan diğer unvanların ek gösterge rakamları 500-750 arası artırılacak.

blank

3600 Ek Gösterge İle Kim Ne Kadar Maaş Zammı Alacak?

Kim ne kadar maaş zammı alacak?

Edinilen son dakika bilgisine göre genel müdür yardımcısı, üniversite genel sekreter yardımcısı, il müdürü, bölge müdürü ve şube müdürü gibi tespit edilen bazı unvanlar, görevin önemi ve hiyerarşik yapı dikkate alınarak ek gösterge cetvelinde daha üst gruplara çıkarılacak.

Yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan kamu görevlileri için eğitim durumu da dikkate alınarak ek gösterge rakamı üzerinde çalışılıyor. Böylece yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmiş olacak.

Verilecek ek gösterge rakamlarında yıllara yayılan kademeli geçiş de bir başka alternatif olarak gündemde duruyor.

Hem ek gösterge rakamlarında hem de emekliliğe yansıtma oranlarında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ek gösterge konusundaki ortaya çıkardığı rakamlar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin‘e sunuldu.

Şimdi gözler Bakan Vedat Bilgin ile Memur-Sen arasında yapılacak görüşmeye çevrildi.

 

2023’ten itibaren geçerli olacak

Taslakta yer alan 4. maddeye göre ek gösterge değişiklikleri 15 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak. Yine öğretmenlik meslek kanununda da bu tarih belirlenmişti. Burada da bir eşitlik sağlanmış olacak. Ayrıca yansıtma oranı da müzakereler sonucunda belirlenecek.(Kaynak: Sabah)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • blank
    yunus
    7 ay önce
    5 1

    Doktorlar nerde listede? Bu kadar mı nefret dolusunuz bize.

blank

Sıradaki haber:

Zam Müjdesi! Maaş ve İkramiyelere Yapılacak Artış Belirlendi