DOLAR

16,7832$% 0.34

EURO

17,4971% -0.28

STERLİN

20,2938£% -0.49

GRAM ALTIN

974,31%0,49

ÇEYREK ALTIN

1.590,00%0,19

BİTCOİN

322697฿%-5.05492

a

Vergi Ödemesine Üç Taksit Fırsatı! Hangi Vergiler Bu Kapsama Giriyor

Vergi ödemesi için üç taksit fırsatı sunan Garanti Bankası, vergi mükellefleri için büyük kolaylık sunar. Garanti Bankası Bonus için Gelir İdaresi Başkanlığı Sitesi’nden girilerek, her türlü vergi ödemesi 3 taksitle ödenebilir.
saglikagi.net
Vergi Ödemesine Üç Taksit Fırsatı! Hangi Vergiler Bu Kapsama Giriyor
google news

Vergi ödemesi için üç taksit fırsatı sunan Garanti Bankası, vergi mükellefleri için büyük kolaylık sunar. Garanti Bankası Bonus için Gelir İdaresi Başkanlığı Sitesi’nden girilerek, her türlü ödeme 3 taksitle ödenebilir. Bu vergiler; Kurumlar , Katma Değer , Muhtasar , Yılık ve geçici gelir , Zirai Gelir’dir . Üç eşit taksitle ödenebilmesi için tek şart; 200.000.-Lira’nın altında olmasıdır. Garanti Bankası’nın sunduğu bu kolaylıktan faydalanmak isteyenlerin ellerini çabuk tutmaları önerilir. Gib.gov.tr üzerinden Garanti Pay ile 4 taksit verecek ödeme seçenekleri de bulunur.

 

Hangi Tür Vergiler Ödenir?

Nasıl taksitlendirme yaparım diyenler için kısaca tarifi şu şekildedir: ivd.gib.gov.tr üzerinden Mobil ödeme seçilir ve ardından Garantipay seçilerek, telefon numarasının ardından, kimlik numarası girilir. O sırada telefona gelen mesaj, ilgili alana girilerek onaylanır. Bu sayede 4 taksite varan ödeme kolaylığından yararlanmak söz konusu olacaktır.

Taksitlendirmeden yararlandırılacak vergiler ise şunlardır: Yukarıda bahsi geçenler haricinde, Hasılatlı KDV, Diğer ücretler, Geçici Kurumlar , Basit ve Gerçek Usulde Kazanç Vergileridir. Yapılandırarak, taksitlendirme kapsamına alınmamıştır. Bunların ödemesi için zaten kolaylıklar sunulmuştur. Anapara ödemeleri ve faiz indirimleri ile geçmişe dair borçlar önemli ölçüde azaltılarak, mükelleflere ödeme yolu açılmıştır. Bu sebeple taksitlendirme kapsamına alınmamıştır.

vergi ödemeleri

Garanti Bankası’nın Sunduğu Kolaylıklar

Dar gelirli mükelleflerinin zorunlu olarak ödemek zorunda olduğu tutarları, onlara ciddi zorluklar yaşatır. Bir hamlede ödenmesi bir hayli zor olan bu vergilerin taksitler halinde ödenmesi, mükellefler için büyük kolaylıklar sunar. Ticari ve ekonomik faaliyetlerin rahatlıkla yapılabilmesi için kuruluş ve gerçek kişilerin ödeme planlarının iyileştirilmesi gerekir.

Bu konuda bir çalışma başlatan Garanti Bankası, ticari firmalara büyük ödeme kolaylığı sunan uygulaması ile tercih edilen bankaların ilk sıralarındadır. Garanti Bankası’nın farklı kart türleri ile taksitlendirme avantajından yaralanmak söz konusudur. Taksitlendirme seçeneği ilgili menüde seçildikten yaklaşık bir gün sonra taksitlendirme işlemi gerçekleşir. FastPay ile işlem yapanlar, bu kampanyadan yararlanamazlar. Motor işlemlerin yanı sıra ekspres limitte kampanya kapsamında yer almaz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Akıntıya Kapılan Hemşire İçin Suyun Yönü Değiştirilerek Girdaba Dalış Yapılacak

Whatsapp İhbar Hattı