DOLAR

18,6452$% 0.01

EURO

19,6449% 0.07

STERLİN

22,9021£% 0.27

GRAM ALTIN

1.076,83%-0,31

ÇEYREK ALTIN

1.751,00%0,00

BİTCOİN

315950฿%-0.19778

a

TVHB Öğrenci Konseyi: “Tek Sağlık Tek Çatı”

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Öğrenci Konseyi, Tıp ve Diş hekimliği fakültelerinin son sınıf öğrencilerine asgari ücret tutarı kadar ödeme yapılması kararına veterinerlik fakültesi öğrencilerinin de dahil edilmesini talep etti.
saglikagi.net
TVHB Öğrenci Konseyi: “Tek Sağlık Tek Çatı”
google news

Bugün Beştepe’de gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, intern tıp ve diş hekimliği fakültesi öğrencilerine asgari ücret tutarı kadar ödeme yapılacağını duyurdu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Veteriner Hekimleri Birliği(TVHB) Öğrenci Konseyi, Tıp ve Diş hekimliği fakültelerinin son sınıf öğrencilerine asgari ücret tutarı kadar ödeme yapılması kararına veterinerlik fakültesi öğrencilerinin de dahil edilmesini talep etti.

TVHB Öğrenci Konseyi, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“HEKİM unvanını alan biz veteriner hekim adaylarının da dahil edilmesini talep ediyoruz”

Sağlık kapsamında alınan birçok kanun ve kararda yer almayan Veteriner Hekimlerin ve Veteriner Hekim adaylarının insanlık için, ülkemiz için ne kadar önemli olduğu aşikardır. Alınan kararlara artık bizim de dahil edilmemizi istiyoruz. Her karar ve kanunda Veteriner Hekimlerin ayrıştırılmasından ötürü mesleğimizin geleceğinden ve kendi geleceğimizden çekinir hale geldik. Son açıklanan “Devlete bağlı üniversitelerimizin Tıp ve Diş hekimliği fakültelerinin son sınıf öğrencilerine asgari ücret tutarı kadar ödeme yapılacak.” kararına 5 yıllık zorlu bir eğitim öğretim hayatından sonra HEKİM unvanını alan biz veteriner hekim adaylarının da dahil edilmesini talep ediyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Anadolu Sağlık-Sen, Maaş Artışı ve Enflasyon Farkının Yeniden Değerlendirilmesi İçin Bakanlığa Başvurdu