DOLAR

17,9545$% 0.07

EURO

18,5184% -0.14

STERLİN

21,8843£% -0.16

GRAM ALTIN

1.031,36%-0,12

ÇEYREK ALTIN

1.686,00%-0,12

BİTCOİN

429145฿%-1.45397

a
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?

Türk Sağlık-Sen’den “Kameralı Mobbing”e İtiraz

Türk Sağlık-Sen, ambulansların ön kabinine kamera yerleştirilme uygulaması hakkında itirazda bulundu.
saglikagi.net
Türk Sağlık-Sen’den “Kameralı Mobbing”e İtiraz
google news

Türk Sağlık-Sen, ambulanslarda görev yapan personelin kamera vasıtasıyla rızaları olmaksızın 24 saat izlenmesi uygulamasına itiraz etti. Sendika, bu sistemin kamusal alanda da olsa özel hayatın ihlal edilmesi olduğunu belirtti. Bu sebeple, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne gerekli itirazların yapıldığı duyuruldu.

Sendika’dan Açıklama

Türk Sağlık Sen; “Söz konusu uygulama ile görevleri esnasında meydana gelebilecek kazaların sadece personel kaynaklı bir durum gibi görülmektedir. Bu yönde önlemler alınması yerine bu konuda personelin eğitimine, araçların bakım ve güvenliğinin sıkı takip edilmesi yönünde kararlar alınması, kazaların sebep unsurunun sadece kişiler olarak görülmeyip karayolları ve kullanılan araçların da büyük bir etkiye sahip olduğu vurgulandı.

Bu kapsamda kamusal alanda da olsa özel hayatın gizliliği hakkı kapsamında değerlendirilmesi gerektiği, kamera ile izlenmeye personelin rızasının olmaması, uygulamanın yasal dayanağının bulunmaması ve alınan görüntülerin ileride başka bir şekilde kullanılmayacağına dair bir güvencenin olmaması durumları göz önüne alındığında personelin kamera ile izlenmesi uygulamasının hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğu vurgulanmıştır.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Sa-HaDer’den “Sosyal Medya Beyaz Kodu” Projesi