DOLAR

16,6645$% 0.81

EURO

17,5597% 0.13

STERLİN

20,3279£% 0.06

GRAM ALTIN

974,84%0,64

ÇEYREK ALTIN

1.595,00%0,37

BİTCOİN

338300฿%-2.26193

a

Türk Sağlık-Sen: “Radyoloji Çalışanları İçin Davamızı Açtık”

Radyoloji Hizmetleri Yönetmeliği, İyonlaştırıcı Radyasyon ve Radyonüklit Kullanılarak Sunulan Sağlık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik ve Sağlık İzinlerinin Uygulanması başlıklı yazıda yer alan ve radyoloji çalışanlarının mağduriyetine neden olan düzenlemelerin iptali için sendikamız tarafından Danıştay’da dava açıldı.
saglikagi.net
Türk Sağlık-Sen: “Radyoloji Çalışanları İçin Davamızı Açtık”
google news

Türk Sağlık-Sen tarafından açılan davada;

• Radyoloji Hizmetleri Yönetmeliği’nde yapılan sınıflandırmanın içerisinde radyasyon onkolojisi(radyoterpi) birimindeki denetimli alanlarda iyonize radyasyon cihazları bulunmasına karşın bu cihazların yönetmelikte yer almaması sebebiyle ortaya konulan eksik düzenleyici işlemin yürütmesinin durdurulması ve iptali istendi.

 

• İyonlaştırıcı Radyasyon Ve Radyonüklit Kullanılarak Sunulan Sağlık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik ile şua izinlerinin yalnızca denetimli alanda çalışan personeller tarafından kullanılacağı ve bu izinlerin hesabında ilgili yönetmelik ekindeki tabloya göre işlem tesis edileceği şeklindeki düzenlemelerle ortaya çıkan hak mahrumiyetleri nedeniyle  yürütmesinin durdurulması ve iptali istendi.

 

• Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 12.05.2022 tarihli “Sağlık İzinlerinin Uygulanması” başlıklı yazısının; genel anlamda ilgili kanun ve yönetmelik hükümlerine aykırı olarak şua izninin bölünmesine ve izinlerin çalışma yılı tamamlanmasından sonraki yıl kullandırılacağı yönünde yer alan düzenlemelerin yürütmesinin durdurulması ve iptali istendi.

Söz konusu düzenlemeler ile ilgili hukuki süreç titizlikle takip edilecektir. Ayrıca oluşan mağduriyetler ile ilgilide Bakanlık nezdinde girişimlerimiz ve görüşmelerimiz devam etmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

TTB: “Maymun Çiçeği Hastalığı Hafife Alınmamalıdır”

Whatsapp İhbar Hattı