DOLAR

15,9590$% 0.46

EURO

16,9131% 0.57

STERLİN

20,0314£% 0.6

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

481594฿%2.64085

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Türk Sağlık-Sen: Açtığımız Dava Sonucunda Sendikal Mücadele İle İlgili Önemli Karar

Türk Sağlık-Sen: Açtığımız Dava Sonucunda Sendikal Mücadele İle İlgili Önemli Karar

İzmir Üniversite Şube yönetim kurulu üyemize şubemiz tarafından sağlık çalışanlarının sorunları ve talepleri ile ilgili geçekleştirilen hastane binası içindeki basın açıklamasına katılması, başhekimlik önünde slogan atması nedeniyle verilen kınama cezasının iptali için sendikamız tarafından dava açılmıştı.

saglikagi.net
Turk Saglik Sen Actigimiz Dava Sonucunda Sendikal Mucadele Ile Ilgili Onemli Karar 1 740x420
google news

Davayı görüşen İzmir 4. İdare Mahkemesi verdiği kararda sendikaların kendi üyelerinin menfaatlerinin korunmayı amaçladığı, bu amaçla örgütlendiklerine dikkat çekildi.

 

Kararda bireylerin sendika hakkı çerçevesinde dile getirdiği bazı görüşler veya bunların dile getirilme biçimi yetkili makamların gözünde kabul edilemez olsa da dahi, ifade, örgütlenme ve sendikal özgürlükleri ortadan kaldırmaya yönelik tedbirlerin demokrasiye hizmet edemeyeceği hatta tehlikeye düşüreceğine vurgu yapıldı.

 

Türk Sağlık-Sen: Açtığımız Dava Sonucunda Sendikal Mücadele İle İlgili Önemli Karar

Mahkeme dava konusu eylemde sendikal hakkın kullanıldığına karar vererek bu yönde daha disiplin cezası verilmesine konu “kurumun huzur, sükun ve çalışma düzenini bozmak” hükmüne girmediğine dikkat çekti. Kınama cezası ile ilgili işlemin iptaline karar verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP