DOLAR

15,9590$% 0.46

EURO

16,9131% 0.57

STERLİN

20,0314£% 0.6

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

481594฿%2.64085

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Türk Hemşireler Derneği Öğrenci Komisyonu, Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi’nden Çekilme Kararı Aldı

Türk Hemşireler Derneği Öğrenci Komisyonu, Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi’nden Çekilme Kararı Aldı

Türk Hemşireler Derneği Öğrenci Komisyonu sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada, Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'nin yeterli amaç ve hedef doğrultusunda ilerlememesi, kongre ücretinin yüksek olması ve bu nedenle de hemşirelik öğrencilerinin katılımlarının kısıtlanması nedeniyle kongreden çekilme kararı aldı.

saglikagi.net
Turk Hemsireler Dernegi Ogrenci Komisyonu Uluslararasi Hemsireler Kongresi8217nden Cekilme Karari Aldi 1
google news

Türk Hemşireler Derneği‘nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Yıllardır paydaşı olduğumuz ve bu yıl da 20.’si düzenlenecek olan Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi’nden çekilme kararı almış bulunuyoruz. Öğrenci hemşirelerin kendini tanıma, tanıtma, temsil etme ve sesini duyurma fırsatını bulduğu; öğrencilik düzeyindeyken mesleki birlik ve beraberliğin oluştuğu bu kongrenin günümüzde yeterli amaç ve hedef doğrultusunda ilerlemediğini görmekteyiz.

 

Planlanan kongrenin ücretinin yüksek olması sebebiyle hemşirelik öğrencilerinin katılımını kısıtlaması, kongrenin öğrenci odaklı değil okul odaklı düzenlenmesi ve bu doğrultuda planlanması, yenilikçi bir yaklaşım yerine geleneksel bir yaklaşım gözetilmesi komisyonumuzun görüşleriyle çelişmektedir. Kongrede emek veren öğrencilere ve akademisyenlere başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla Türk Hemşireler Derneği Öğrenci Komisyonu”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP