DOLAR

16,3918$% 0.13

EURO

17,6017% 0.66

STERLİN

20,7314£% 0.72

GRAM ALTIN

971,91%-0,27

ÇEYREK ALTIN

1.583,00%-0,44

BİTCOİN

476636฿%-1.84697

a

Türk Eczacıları Birliğinden Ukrayna’ya İlaç ve Tıbbi Malzeme Desteği

Türk Eczacıları Birliği (TEB), savaş koşullarının sürdüğü Ukrayna'ya gönderilmek üzere Türk Kızılaya bir tır ilaç ve tıbbi malzeme yardımı yaptı.

saglikagi.net
Turk Eczacilari Birliginden Ukrayna8217ya Ilac Ve Tibbi Malzeme Destegi 1 740x420
google news

TEB Başkanı Arman Üney, yaptığı yazılı açıklamada, Ukrayna’da savaşın yol açtığı insani drama kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını vurguladı.

Ukrayna’da gıdanın yanı sıra ilaç ve tıbbi malzemeye erişimde sıkıntılar yaşadığına dikkati çeken Üney, “Doğal afet ve savaş gibi insan hayatını tehlikeye atan olağan dışı yaşam koşullarında hayatta kalma mücadelesi veren sivil halka destek olmak, Türk Eczacıları Birliği olarak hassasiyet gösterdiğimiz sorumluluklardan biridir.” ifadesini kullandı.

 

Türk Eczacıları Birliği: “Temennimiz bu insanlık dramının bir an önce bitmesi ve yeni acıların yaşanmamasıdır”

Üney, bu kapsamda ilk olarak ayın başında sağlık profesyonellerinin kullanacağı 100 paramedik acil müdahale çantasını Türk Kızılaya teslim ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

 

“O teslimat sırasında, ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yeni ilaç ve tıbbi malzeme yardımı yapılması için elimizden gelen desteği vereceğimizi de ifade etmiştik. Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığımız ve Türk Kızılayın koordinasyonunda TEB tarafından, devam eden savaş koşulları göz önüne alınarak ihtiyaç duyulan ilaç ve tıbbi malzemeler tedarik edilmiş ve Ukrayna’ya gönderilmek üzere Türk Kızılaya teslim edilmiştir. İlaç ve tıbbi malzemelerle dolu tır, Ukrayna’ya gitmek üzere yola çıkmıştır. Temennimiz bu insanlık dramının bir an önce bitmesi ve yeni acıların yaşanmamasıdır.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP