DOLAR

18,5797$% 0.01

EURO

18,5351% -0.15

STERLİN

21,2597£% -0.66

GRAM ALTIN

1.026,12%-0,40

ÇEYREK ALTIN

1.671,00%-0,47

BİTCOİN

375565฿%3.89458

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Türk Eczacıları Birliği’nden Ek Ödeme Yönetmeliği Yeniden Düzenlensin Talebi

Türk Eczacıları Birliği’nden Ek Ödeme Yönetmeliği Yeniden Düzenlensin Talebi

Türk Eczacıları Birliği (TEB), Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği'nde kamu eczacılarının hak kaybına uğradığını, bu mağduriyeti giderecek şekilde söz konusu yönetmeliğin yeniden düzenlenmesini talep ettiklerini bildirdi.
saglikagi.net
Türk Eczacıları Birliği’nden Ek Ödeme Yönetmeliği Yeniden Düzenlensin Talebi
google news

Birlikten yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği’nin bugün Resmi Gazete’de yayımlandığı anımsatıldı. Açıklamada, eczacılık mesleğinin çok sıkıntılı bir dar boğazdan geçtiği vurgulanarak, kamu eczacılarına yönelik yönetmelikte yer alan oranların sağlık personeli arasında katsayı adaletsizliğini artırdığı ve hakkaniyetli olmadığı görüşü paylaşıldı.

Kamu eczacılarına yapılacak mesai içi ek ödeme tutarlarında ve kadro unvan katsayılarında TEB’in talep ettiği oranların görmezden gelindiği belirtilen açıklamada, hizmet alanı kadro ve unvan katsayılarında bir değişiklik yapılmadığı aktarıldı.

Türk Eczacıları Birliği’nden Düzenleme Talebi

Açıklamada, şunlar belirtildi: Kamu eczacılarının öteden beri 5 yıllık lisans mezunu diğer sağlık çalışanlarıyla yaşadığı ücret adaletsizliğini derinleştiren, sağlık personeli arasındaki çalışma barışını bozan, kamu eczacılarını alenen yok sayan bu düzenlemeyi anlamamız ve kabul etmemiz mümkün değildir. Buradan Sağlık Bakanlığına açık çağrıda bulunuyor, kamu eczacılarının uğradığı mağduriyeti giderecek şekilde söz konusu yönetmeliğin yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Söke Devlet Hastanesi Acil Servisi Yenilendi

blank
blank