DOLAR

18,6427$% 0.02

EURO

19,6100% 0.44

STERLİN

22,7783£% 0.65

GRAM ALTIN

1.072,28%1,05

ÇEYREK ALTIN

1.753,00%1,02

BİTCOİN

313370฿%-0.91765

a
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Türk Eczacıları Birliği Başkanı İlaç Fiyat Kararnamesiyle İlgili Açıklama

Türk Eczacıları Birliği Başkanı İlaç Fiyat Kararnamesiyle İlgili Açıklama

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, "28 bin 700 eczacımız için ilaç fiyat kararnamesinin yeniden ele alınması, günün koşullarına uygun ve gerçekçi düzenlemelerin yapılması, artık ertelenemeyecek, ötelenemeyecek bir noktaya gelmiştir." dedi.
saglikagi.net
Türk Eczacıları Birliği Başkanı İlaç Fiyat Kararnamesiyle İlgili Açıklama
google news

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, “28 bin 700 eczacımız için ilaç fiyat kararnamesinin yeniden ele alınması, günün koşullarına uygun ve gerçekçi düzenlemelerin yapılması, artık ertelenemeyecek, ötelenemeyecek bir noktaya gelmiştir.” dedi.

 

Türkiye’de sağlık hizmeti veren eczacıların ekonomik kaderinin 13 yıl önceki ekonomik koşullarla sınırlı olduğunu söyleyen Üney, birçok sektör ve meslek grubu için ekonomik iyileştirmeler yapılırken, son revizyonun yapıldığı 2009 yılına gelindiğinde unutulduğunu ileri sürüyor. Eczacılar için ilaç fiyatlarına ilişkin kararname yürürlüğe girdi.

 

 

Üney, düzenlediği basın toplantısında, ilaç fiyat kararnamesi sorununun bir türlü çözüme kavuşturulmadığını söyledi.

 

 

Üney, eczacıların artık yeni bir krediyle kredilerini kapattığını ve eczane stoklarını ödeyemediklerini söyledi. “28 bin 700 eczacımız için ilaç fiyat kararnamesinin yeniden ele alınması ve günün koşullarına uygun ve gerçekçi düzenlemelerin yapılması, artık ertelenemeyecek, ötelenemeyecek bir noktaya gelmiştir. Eğer acil bir düzenleme yapılmazsa, eczane iflaslarının başlaması kaçınılmazdır. Ülke çapında hizmeti sunan 28 bin 700 eczanemizin yarısı kapanma noktasına gelmiştir. Yani, her iki eczaneden biri kapanma noktasındadır.” diye konuştu.

 

 

blank

23-25 Haziran’da Konya’da sorunlar masaya yatırılacak

 

Eczanede bulunamayan ilaçlardan eczacıların sorumlu olmadığını kaydeden Türk Eczacıları Birliği Başkanı Arman Üney, bu sorunun sebebinin eczacılar değil, yükselen euro kuru olduğunu söyledi.

 

Bu konulardaki haklı taleplerini yetkili mercilere defalarca ilettiklerini söyleyen Üney, “Artık eczacıların mücadele ettikleri ekonomik dar boğazdan kurtulmak için bir yol haritası belirleme ve kendi kaderini tayin etme zamanı gelmiştir.” dedi.

 

Başkan Arman Üney, 23-25 Haziran’da Konya’da yapılacak olan ve Türkiye’deki tüm cumhurbaşkanları ve baş eczacılarının katılımıyla yapılacak olan bölgelerarası toplantıda tüm bu konuların ele alınacağını ve karşılaşılan sorunları masaya yatıracaklarını söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Siirt’te Köy Okulu Öğrencilerine Sağlık Taraması