DOLAR

18,5349$% 0.11

EURO

18,1409% -0.12

STERLİN

20,6323£% 0.1

GRAM ALTIN

992,96%0,53

ÇEYREK ALTIN

1.627,00%0,43

BİTCOİN

366199฿%2.77373

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!

Trabzon’da Pandemi Bitiyor

Trabzon'da Corona virüs salgınının sona ermek üzere olduğu belirtilirken, biri yoğun bakımda olmak üzere 3 hastanın tedavisinin devlet hastanelerinde devam ettiği, üniversite ve özel hastane Covid servislerinde yatan hasta bulunmadığı bildirildi.
saglikagi.net
Trabzon’da Pandemi Bitiyor
google news

 

 

Konuyla ilgili bilgi veren Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, Trabzon’da pandemi döneminin sonuna gelindiğini söyledi. Usta, “Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde biri yoğun bakımda olmak üzere 3 hastamız kaldı. Diğer hastanelerde Covid pozitif hasta bulunmuyor. İnşallah vatandaşlarımızın dikkati, bizlerin de özverili çalışmaları ile Trabzon’da pandemi döneminin sonunu görmüş olacağız” dedi.

 

 

blank

 

 

Celal Tekinbaş açıklamalarda bulundu

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Başhekimi ve Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Celal Tekinbaş, üniversite hastanesi olarak Covid-19 nedeniyle hastanelerinde yatan bir hasta bulunmadığını söyledi. Uzun bir sürenin ardından artık tüm dünyada olduğu gibi Covid virüsünün bitme noktasına geldiğini söyleyen Tekinbaş, “Uzun bir süreç sonucunda çok şükür artık ülkemizde hastanelerde, dünyada Covid denilen bu illetten kurtuldu, rahatladık diyebiliriz. Şu anda Covid nedeniyle hastanemizde yatan hastamız yok. Yoğun bakımlarda Covid nedeniyle takiple tedavi ettiğimiz hasta yok. İnsanlarda ciddi bir rahatlama oldu, bu durum hastane personeline yansıdı, hem diğer insanlara, hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza yansıdı. İnşallah bundan sonra bu ve buna benzer büyük illetlerle belalarla, sıkıntılarla milletimiz ve dünyamız boğuşmasın” dedi.

 

“Covid, bazı hastalarımızın akciğerlerinde yoğun olmak üzere kalıcı hasarlara neden oldu”

 

Hastalığın sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tekinbaş, Covid 19’un bazı hastaların akciğerlerinde yoğun olmak üzere kalıcı hasarlara neden olduğunu söyleyerek, “Bir süre insanlar evde kalmaya yeğledi, sonrasında hastanemize yoğun bir hasta arzı ile karşılaştık. Onu çevirmekte zorluklar çektik ama oda normal seviyelere artık zorla rutin seviyelere Covid önceki seviyelere gelmeye başladı bu durum. Tabii Covid sonrasında Covid geçiren bir kısım hastaların kronik olarak yaşadığı problemler ile de uğraşıyoruz. Covid sonrası izleme polikliniğimiz var. Çünkü Covid bazı hastalarımızda akciğerlerinde daha yoğun olmak üzere kalıcı hasarlara neden oldu. Bir kısım hastalarımız da tedavisi gerektiren uzun süreçli patolojilere neden oldu, şimdi onlarla mücadele ediyoruz. Dünden daha iyiyiz yarın daha iyi olmasını ümit ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Trabzon’da pandemi’nin sonuna gelindiğini söyleyen Tekinbaş dünya genelinde yayılmaya devam eden maymun çiçeğinin Covid gibi olmadığını da ifade etti.

 

Maymun çiçeği, Covid gibi değil. Bizim de takip ettiğimiz kadarıyla bilimsel olarak okuduğumuz kadarıyla Covid gibi çok öldürücü bir hastalık değil. Elbetteki yayılmaması için gerekli önlemler alınıyor ama Covid’in vermiş olduğu hasarı, maymun çiçeği hastalığı yayılsa dahi vermeyecek, o anlaşılıyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Mustafa Esgin’den Kapatılan Hastaneye Ziyaret