DOLAR

17,9072$% 0.01

EURO

18,3449% 0.1

STERLİN

21,6789£% 0.09

GRAM ALTIN

1.032,96%0,05

ÇEYREK ALTIN

1.686,00%0,12

BİTCOİN

418284฿%-2.14552

a
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
Bitcoin ile nasıl para kazanılır?
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyetinde Tüm Engelleme Girişimlerine Rağmen “Hekimlik Andı” Okundu

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyetinde Tüm Engelleme Girişimlerine Rağmen “Hekimlik Andı” Okundu

Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyetinde öğrencilere sansürlenmiş ve değiştirilmiş haliyle "Hekimlik Andı" okutulmaya çalışıldı. Tüm engellemelere rağmen pes etmeyen öğrenciler Hekimlik Andının orijinal halini okudu.
saglikagi.net
Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyetinde Tüm Engelleme Girişimlerine Rağmen “Hekimlik Andı” Okundu
google news

Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyetinde Hekimlik Andı’nın sansürlenmiş halini okumayı reddeden öğrenciler ışıkların söndürülmesi ve perdenin üzerlerine kapatılmasına rağmen Hekimlik Andı’nın Cenevre Bildirgesi’ne uygun aslını okudu.

Türk Tabipler Birliği: “Tekrarlıyoruz, Hekimlik Andı Cenevre Bildirgesi’ne Uygun Okunmalıdır”

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

2021-2022 tıp eğitimi döneminin sonuna geldiğimiz bu günlerde mezun olup aramıza katılacak yeni meslektaşlarımızı karşılamanın heyecanını yaşıyor ve kendilerini kutluyoruz. Fakat bir süredir mezuniyet törenlerinde bazı üniversite yönetimlerinin evrensel “Hekimlik Andı” konusunda ortaya koydukları tutum bizleri hayal kırıklığına uğratmaktadır.

Geçtiğimiz senelerde tanık olduğumuz bazı olumsuz durumlara benzer şekilde bu sene de Dünya Tabipler Birliği Cenevre Bildirgesi’nce belirlenmiş “Hekimlik Andı” yerine evrensel hekimlik değerlerine aykırı ifadeler içeren farklı bir metnin okutulmasına dair bilgiler tarafımıza ulaşmaktadır. Konya Selçuk Üniversitesi yönetiminin düzenlenecek mezuniyet töreninde yeni mezun meslektaşlarımıza Dünya Tabipler Birliği’nce belirlenmiş olan “Hekimlik Andı”ndan farklı bir andı okutacağı yönünde bir kararı olduğu bilgisi bugün sabah saatlerinde tarafımıza ulaşmıştır. Bunun üzerine gün içinde üniversite rektörü ve tıp fakültesi dekanına hitaben resmi yazı yazılmış ve etik değerlere sahip çıkılması çağrısı yinelenmiştir.

Konuyla ilgili daha öncesinde TTB Etik Kurul’umuzun yapmış olduğu açıklamayı aşağıda tekrarlıyor; fakülte yönetimlerimizi yeryüzündeki tüm hekimler için ortak ve bağlayıcı olan Cenevre Bildirgesi metnine sadık kalmaya davet ediyoruz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Tansiyon hastalığı olanlar, sıcaklara dikkat etmeli