DOLAR

18,6261$% -0.08

EURO

19,2642% -0.82

STERLİN

22,2663£% -1.35

GRAM ALTIN

1.042,96%-0,83

ÇEYREK ALTIN

1.684,00%-0,92

BİTCOİN

302699฿%-1.72044

a

Teşvik Ek Ödeme Düzenlemesi Ne Getirdi? 112 Ne Kadar Teşvik Alacak?

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, yeni düzenleme ne getirdi? Tüm detayları ile haberimizde.
saglikagi.net
Teşvik Ek Ödeme Düzenlemesi Ne Getirdi? 112 Ne Kadar Teşvik Alacak?
google news

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılan düzenlemenin ardından;

 • Birinci basamak sağlık kuruluşlarında teşvik ek ödemesi yapılacak. 1. Basamak sağlık çalışanları için yapılabilecek teşvik ek ödeme tutarı en fazla 740 TL olacak. 112 çalışanlarının ise teşvik ek ödemede brüt tutarı maksimum 1400 TL olacak.
 • Eczacıların taban ödeme katsayısı 0,50’den 1,20’ye çıkarıldı. Alacakları ödeme ise brüt olarak 3803 TL oldu.
 • Hastane yatak sayısına göre mutemetlere %20 ek puan verilebilecek.
 • Artırımlı puan uygulanan birimlere girişimsel radyoloji birimleri ve nükleer tıp hizmetleri eklendi.
 • “Yataklı servis sorumlu hemşireleri” ifadesi “Yataklı servis sorumlusu” olarak değiştirildi. (Tüm servis sorumluları ek puan alabilecek.)
 • Afiliyede görev yapan hekim ve çalışanlar yönetmelik kapsamına alındı.
 • Profesör, doçent ve doktor öğretim üyelerinin katsayıları (HAKUK) artırıldı.
 • Taban ödeme almayan hekim dışı akademisyenlerin taban katsayıları 1,50’den 4’e çıkarıldı.
 • Gelir getirmeyen branş asistanlarının taban katsayısı 0,80’den 3’e çıkartıldı.

Teşvik Ek Ödeme Tutarları Tablosu:

Teşvik Ek Ödeme Düzenlemesi Ne Getirdi? 112 Ne Kadar Teşvik Alacak?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (2)
 • blank
  sağlıkçılar
  3 hafta önce
  0 0

  servislerde çalışan hemşireler 800 TL alırken kliniklerde diyabet ,EMG, odyometri,eeg,hasta hakları,eczane laboratuvar birimi, röntgen birimi vbvb birimler de çalışan sağlıkcilar hemşireler teknisyenler 400 TL alıyor bu fark neden eski adıyla döner sermaye dağıtımında böyle bir fark yoktu herkes aynı alırdı sadece riskli birimler fazla alırdı şimdi ise bu teşvik ödemelerinde farklı farklı yatıyor herkesin hakuku eşit degilmi

 • blank
  sağlıkçılar
  3 hafta önce
  0 1

  merhaba arkadaşlar x hastanesinde normal birim lab tek, rönt tek, emg,odyometri ,eeg,eczane hasta hakları ortez protez kısaca klinik hizmetleri çalışanlarıyız aynı hastanede servislerde çalışan hemşire arkadaşlardan daha az teşvik alıyoruz masa başında çalışan sosyolog,sosyal çalışmacı ,kalite birimi,enfeksiyon birimi vb yerlerde çalışan arkadaşlardan da daha az alıyoruz.mutemetliğe sorduğumuzda hiç bir cevap vermiyor ekobsda bodrolarımıoza baktığımızda servisde çalışan hemşire bodrosunda hakuk 0.70 ve yataklı servisler birimi diye geçerken bizlerin hakuku 0.50 olarak ve standart hesaplama diğer olarak görünüyor .bizler 500 tl alırken diğer arkadaşlar 800 tl alıyor bu fark neden dir neden hakuk larımız farklı ve neden bizler diğer standart hesaplama olarak görülüyoruz. diğer denilen gih sınıfı değil mi memurlar değilmidirbu tesşvik ödemeleri eski adıyla hastanece dağıtılın döner sermaye değil midir şimdi sadece adı değişti teşvik oldu değil mi eskiden böyle bir ayrm böyle bir fark yoktu serviste çalışan bir hemşire ne alıyorsa biz lab tröntgen tek ezcane vbvb yerlerde aynı alıyorduk şimdi ne değişti de bizler düşük ödeme alıyoruz.ve nasıl oluyorda masa başında çalışanlar dahi bizlerden fazla ödeme alıyorlarr.bbu konuda bilgisi olan bizler gibi aynı durumda olan var mıdır

blank

Sıradaki haber:

Evlere Serum Servisi Moda Oldu: “Tanesi 3000 TL”