DOLAR

18,5884$% 0.07

EURO

18,5276% -0.14

STERLİN

21,2465£% -0.67

GRAM ALTIN

1.027,11%-0,31

ÇEYREK ALTIN

1.671,00%-0,41

BİTCOİN

375179฿%3.5628

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!

Telekinezi Nedir? Telekinezi Nasıl Yapılır?

Telekinezi, nesnelere herhangi bir şekilde temas etmeden herhangi bir fiziksel gücün etkisi olmadan devinime geçmesi olayıdır. Peki, Telekinezi nedir ve Telekinezi nasıl yapılır?
saglikagi.net
Telekinezi Nedir? Telekinezi Nasıl Yapılır?
google news

Psikokinezi, kullanıcının herhangi bir fiziksel temas olmaksızın başka bir kişinin fiziksel sistemini kontrol etmesine izin veren varsayımsal bir psişik yetenektir. Bu yeteneğe sahip kişiler, psi topu adı verilen küçük bir top kullanarak nesneleri hareket ettirebilir. Bu makalede, bu becerinin uygulanabilirliğini açıklayacağız.

Psikokinezi ve Telekinezi Nedir?

Psikokinezi ve telekinezi, kişinin başka bir kişinin fiziksel sistemini kontrol etmesine ve etkilemesine izin veren varsayımsal psişik yeteneklere atıfta bulunur. Telekinezi, psikokinezinin en popüler biçimlerinden biridir. Telekinezi uygulayan personel sağlık , kişilerin ve diğer insanların fiziksel sistemlerini kontrol edebileceği yaygın bir yanılgıdır. Ancak gerçek fiziksel temas olmadan telekinezi yapmak tamamen mümkündür.

Telekinezi Nedir? Telekinezi Nasıl Yapılır?

Araştırmacılar, bilimsel testler yoluyla psikokinetik yeteneklerin olasılığını göstermeye çalıştılar. Ancak sonuçlar çok karışık. Aslında, bu olgunun var olup olmadığı konusunda önemli bir anlaşmazlık vardır. Bu anlaşmazlıklara rağmen, hiçbir bilimsel kanıt sağlanamamıştır. Ancak birçok insan bunu yapabileceklerini iddia ediyor ve medyada belgelenen birçok başarılı vaka var. Parapsikolojinin fenomenlerin oluşumunu açıklamak için kullanılabileceğine dair yaygın inanışa rağmen, kimse bunun doğru olup olmadığından emin değil.

Yerçekimi telekinezi

Birçok insan yerçekimini ve diğer temel güçleri manipüle edebileceklerine inanıyor. Yerçekimi manipülasyonuyla ilgili sorun, diğer taraftaki yerçekimi cismi yardımı olmadan yapmanın imkansız olmasıdır. Yerçekimi manipülasyonunu kullanmak için nesnenin yerçekimi kütlesini bulmalı ve onu hareket ettirmek için nesneye bir yerçekimi çeken nokta yansıtmalısınız. Çekme noktasını çekmek için nesne doğru konumda olmalıdır. Bu, istenen yönde hareket etmesini sağlayacaktır.

Bir örnek, genellikle telekinezi ile karşılaştırılan bir teknik olan yerçekimini manipüle etme yeteneğidir. Telekinezi, maddeyi atomik seviyeden evrensel cisimlere kadar çeşitli seviyelerde manipüle edebilir. Yerçekimi manipülasyonu maddeyi çeşitli seviyelerde manipüle edebilirken, onu tam olarak kontrol etmek ve kullanmak çok zordur. Yerçekimi evrenin temel kuvvetlerinden biri olduğu için, genellikle bir insanı veya nesneyi bir anda öldürebilen veya havaya kaldırabilen bir kuvvetle karşılaştırılır.

Telekinezi Nedir? Telekinezi Nasıl Yapılır?

X-Men telekinezi

İlk X-Men telekinestiği, Mutant Irkının bir üyesi olan mutant Prens Namor tarafından sergilendi. Namor normalde telekineziye sahip olmasa da, uçma yeteneği de dahil olmak üzere hala birçok etkileyici yeteneğe sahip. Bu yetenekler onun suyu kontrol etme gücü, hidrokinezi ile ilgilidir.

Telekinezi ile en iyi bilinen mutantlardan biri Jean Grey’di. Jean, nesneleri manipüle etme ve zihinleriyle hareket ettirme yeteneğine sahip düzinelerce mutanttan biridir. Tüm zamanların en popüler telekinetiği arasında yer alan Jean, birkaç kez yeniden doğdu ve çizgi romanlarda en çok tanınan karakterlerden biri. Jean, popüler 20th Century Fox film dizisi de dahil olmak üzere düzinelerce uyarlamada yer aldı.

Nesneleri hareket ettirmek için bir psi topu kullanma

Bir psi topunu kullanmanın iki yolu vardır. Birincisi, kendinizi bir saf enerji topu olarak hayal etmektir. Ellerinizi birbirine yakın tutarak, ne kadar enerjiniz olduğuna bağlı olarak topu büyütebilir veya küçültebilirsiniz. Ardından, niyetinizi topa yansıtın. Bundan sonra, sadece psi topunu hareket ettirmeye odaklanmanız gerekir. Birkaç alıştırma seansından sonra nesneleri bir psi topuyla hareket ettirebileceksiniz.

Nesneleri hareket ettirmek için bir PSI topu kullanmak hem siz hem de arkadaşlarınız için eğlenceli olabilir. Daha önce bir PSI topu kullanmayı hiç denemediyseniz, hissi açıklayın. Topun boyutuna bağlı olarak sıcak veya karıncalanma hissedebilir. Duyuya dikkat edin ve onunla farklı nesneleri hareket ettirmenin nasıl bir his olduğunu hayal etmeye çalışın. PSI topunu nesneleri farklı şekillere sokarak, bükerek veya her biri için farklı bir renk seçerek hareket ettirmek için de kullanabilirsiniz.

Telekinezi Nedir? Telekinezi Nasıl Yapılır?

Nesnelerin sıcaklığını değiştirmek için bir psi topu kullanma

Nesnelerin sıcaklığını çeşitli şekillerde değiştirmek için psi topunu kullanabilirsiniz. Örneğin, bir topu oval, kare, piramit, elmas veya başka bir şekle dönüştürebilirsiniz. Yeterli pratikle, nesnenin sıcaklığını değiştiren enerji verici bir kuvvet oluşturabilirsiniz. Bir nesnenin sıcaklığını değiştirebilmek için birkaç deneme gerekebilir, ancak pratik ve inançla onu doğru yapabilirsiniz.

Bir psi topunu kullanmaya hazır olduğunuzda, önce tam olarak ihtiyacınız olan psi miktarını belirlemelisiniz. Farklı sıkıştırma seviyeleriyle denemeler yapmak isteyebilirsiniz. Birkaç cm ayırma, topu sıcak, üç veya dört tane ise soğumasını sağlayacaktır. Ardından, iki nesneyi birbirine yaklaştırın ve sıcaklık farkını hissedin. Farkın ne kadar fark yarattığına şaşıracaksınız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Siyah Çayın Faydaları

blank
blank