DOLAR

15,9767$% 0.22

EURO

16,7894% 0.52

STERLİN

19,8258£% 0.67

GRAM ALTIN

929,60%-0,05

ÇEYREK ALTIN

1.524,00%-0,39

BİTCOİN

465341฿%-2.35598

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Tabip-Sen: “Hekim ve Hekim Dışı Personeli Karşı Karşıya Getirmeye Çalışıyorlar”

Tabip-Sen: “Hekim ve Hekim Dışı Personeli Karşı Karşıya Getirmeye Çalışıyorlar”

Tabip-Sen, bazı sitelerin ve sosyal medya kullanıcılarının hekimler ve sağlık çalışanlarını düşmanlaştırma ve karşı karşıya getirme politikalarına dair açıklamada bulundu. Sosyal medya aracılığıyla paylaşımda bulunan Tabip-Sen, Genel Başkanı Dr. Ahmet Erçek ile iddiaları yanıtladı.

saglikagi.net
Tabip Sen 8220hekim Ve Hekim Disi Personeli Karsi Karsiya Getirmeye Calisiyorlar8221 740x420
google news

Gruplarına atılan mesajların eksik şekilde alıntılanarak sosyal medya platformlarında algı operasyonu yürütmeye çalışan haber sitelerine ve sosyal medya kullanıcılarının iddialarını yanıtlayan Tabip-Sen Genel Başkanı Dr. Ahmet Erçek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Biz onun hakkı o fazla alıyor böyle bir karşılaştırma da yapmıyoruz”

Biz bunların hiçbirinde niye bu mücadeleyi veriyorsunuz demedik demeyiz de amma velakin bizim itiraz ettiğimiz husus şuydu; bakın bugün her bir hekim arkadaşımızın maaşından 1000 TL  ile 2000 TL arasında bir azalma oldu o Eylül ayındaki düzenleme esasen şuydu; Hekim’den alınıp hekim olmayan arkadaşlara bir düzenleme şimdi doğru olan bu mudur yani bu zaten şu an hekime yapılmış. Biz Tabip-Sen olarak asla ve asla şu hemşireden alın bize verin öyle bir mücadelede değiliz. Bizim taleplerimizi saydım hangi birisi hekim dış arkadaşa temas ediyor? Bizim ne işimiz var hekim dışı arkadaşla?  Niye onun hakkını biz alalım? O hakkını alsın. Bizim onlarla hiçbir alakamız yok biz onun hakkı o fazla alıyor böyle bir karşılaştırma da yapmıyoruz.

 

“Hekim ve Hekim Dışı personeli karşı karşı getirmeye çalışan kişiler ve siteler var”

“Beni aradılar, hocam biz Aralık ayında almıştık Ocak ayında alamadık performansı 30.000 puanım var sıfır döner yaptı. Şimdi gelinen nokta doğru bir nokta mı? Ama şunu net olarak ifade edelim bizim yaptığımız hiçbir çalışma hekim dışı, tabip dışı personelin sırtına basıp da oradan bir kazanım elde etmeye matuf hiçbir çalışma yapmayacağız. Ama maalesef o arkadaşlar da o arkadaşları temsil ettiğini söyleyen haber siteleri de sendikalarda maalesef tamamen bu işi körüklüyorlar tamamen hekimle hekim dışı personeli düşmanlaştırma karşı karşıya getirme politikası izliyorlar ve ben bunun çok yanlış olduğunu düşünüyorum bizim kendi yolumuz kendi çözümlemelerimiz var ve biz tamamen hekimlikle ilgili kendi önerilerimizi sunuyoruz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP