DOLAR

16,7651$% 0.37

EURO

17,4152% -0.67

STERLİN

20,1285£% -1.18

GRAM ALTIN

969,71%0,00

ÇEYREK ALTIN

1.587,00%-0,37

BİTCOİN

325336฿%2.74477

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Tabip-Sen: “Enflasyon Farkının Zam Veya Lütuf Gibi Gösterilmesini Kabul Etmeyeceğiz”

Tabip-Sen: “Enflasyon Farkının Zam Veya Lütuf Gibi Gösterilmesini Kabul Etmeyeceğiz”

Adıyaman Valiliği ziyaretinde düzenlenen basın açıklamasında, soruları yanıtlayan Fahrettin Koca, "Mali haklara yönelik iyileştirme yapılacak mı?" sorusuna en geç Temmuz ayına kadar iyileştirmelerin hayata geçeceğini ifade etti. Bakan Koca'nın açıklamalarına istinaden paylaşımda bulunan Tabip-Sen, "Temmuz enflasyon farkının zam veya lütuf gibi gösterilmesini kabul etmeyeceklerini ve vaat edilen düzenlemelerin 15 Mayıs'a kadar gerçekleşmemesi durumunda 17-18 Mayıs'ta iş bırakacaklarını açıkladı.
saglikagi.net
Tabip-Sen: “Enflasyon Farkının Zam Veya Lütuf Gibi Gösterilmesini Kabul Etmeyeceğiz”
google news

Geçtiğimiz günlerde hekim ve sağlık çalışanlar ile iftarda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart’ta açıkladığı müjdelere dikkat çektiği konuşmasında, mali haklar ile ilgili iyileştirmelerin neticesini en kısa sürede paylaşacaklarını belirtti.

 

Erdoğan’ın konuşmasının akabinde Adıyaman Valiliği ziyaretinde açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın açıklamasında yöneltilen sorular arasında sağlık çalışanlarından gelen “Mali haklara yönelik iyileştirme yapılacak mı?” sorusuna en geç Temmuz ayına kadar iyileştirmelerin hayata geçeceğini ifade etti.

 

Ancak Bakan Koca’nın işaret ettiği tarihler memur ve memur emeklilerine toplu sözleşmede aldıkları zam oranı 6 aylık enflasyonun altında kalması halinde fark kadar enflasyon farkı ödemesinin yapıldığı döneme denk geliyor.

 

Tabip-Sen: “Temmuz enflasyon farkının zam veya lütuf gibi gösterilmesini kabul etmeyeceğiz.”

Hekim ve sağlık çalışanlarının beklemekte olduğu mali haklarda iyileştirmelerin, Temmuz ayında ödenmesi planlanan enflasyon farkı ile gölgede kalmaması gerektiğine dikkat çeken Tabip-Sen, sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda “2021’den beri süregelen vaatlerin geldiği son nokta YAZ AYLARI oldu. Temmuz enflasyon farkının zam veya lütuf gibi gösterilmesini kabul etmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Tabip-Sen, vaat edilen düzenlemelerin 15 Mayıs’a kadar gerçekleşmemesi durumunda 17-18 Mayıs’ta iş bırakacaklarını açıkladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Kayseri Aile Hekimleri Derneği, Meslektaşlarının Darbedilmesini Kınadı

Whatsapp İhbar Hattı