DOLAR

16,8853$% -2.7

EURO

17,8334% -2.47

STERLİN

20,8128£% -2.77

GRAM ALTIN

991,58%-2,31

ÇEYREK ALTIN

1.604,00%-0,60

BİTCOİN

358196฿%0.81261

a

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde “Metaverse ve Sağlık Sempozyumu”

30 Mayıs 2022 tarihinde Sivas SCÜ 4 Eylül Kültür Merkezi Keykavus Salonunda gerçekleştirilecek olan "Metaverse ve Sağlık" konulu sempozyuma yüz yüze ve hibrit olarak katılım sağlanabilecek.
saglikagi.net
Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde “Metaverse ve Sağlık Sempozyumu”
google news

“Metaverse ve Sağlık” konulu sempozyumun Prof. Dr. Alim Yıldız onursal başkanlığını, Prof. Dr. Hatice Tel Aydın ise sempozyum başkanlığı yapacak.

Peki Metaverse nedir?

Metaverse, sanal evren olarak adlandırılabilen, sanal gerçeklik ile fiziksel gerçekliği birleştirerek alternatif bir evren oluşturan sistem.

 

Metaverse, Sağlık Sistemini Nasıl Etkileyecek?

Sağlık Bakanlığı, Uzaktan Sağlık Hizmetleri Sunumu Yönetmeliği ile sağlık hizmetleri ve yatırımlarında hedef çıtasını yükseltecek düzenlemelere imza attı. 10.02.2022 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Uzaktan Sağlık Hizmetlerinin Sunumu Hakkında Yönetmelik ile sağlık hizmetlerinde yeni bir döneme giriş yapıldı. Metaverse’ün Sağlık hizmetlerinin sunumuna yönelik etkilerinden örneklendirilebilecek olunursa;

Metaverse ile birlikte muayene, hastanede doktorlar yerine, milyonlarca hastayı tanıyan sağlık yapay zeka algoritmaları tarafından yapılabilecek,; muayene işleyişinde ise hasta tarafından kontrol edilen laboratuvar cihazlarıyla boğaz, akciğer ve kalbi kontrol eden iç organların 3D görüntüsünden elde edilmiş verileri inceleyerek tanı ve tedavi hakkında bilgilendirmeler yapılabilecek.

Metaverse ve sağlık hizmetlerinin sunumuna dair merak edilenler “Metaverse ve Sağlık Sempozyumu” ile anlatılacak.

Sempozyuma katılım formuna linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Metaverse ve Sağlık Sempozyumu

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Ankara’da Sağlık Çalışanlarının Darbedilmesi Davasında Karar Açıklandı

Whatsapp İhbar Hattı