DOLAR

18,6475$% 0.04

EURO

19,6940% 0.01

STERLİN

22,8810£% 0.23

GRAM ALTIN

1.075,28%0,33

ÇEYREK ALTIN

1.755,00%0,11

BİTCOİN

321060฿%2.31651

a

Siirt’te Köy Okulu Öğrencilerine Sağlık Taraması

Siirt’e bağlı Şirvan ilçesinin Ormanbağı köyünde eğitim gören öğrenciler sosyal sorumluluk projesi kapsamında sağlık taramasından geçirildi ve öğrencilere temizlik-hijyen konulu eğitim verildi.
saglikagi.net
Siirt’te Köy Okulu Öğrencilerine Sağlık Taraması
google news

Siirt, Şirvan’da bulunan Ormanbağı köy okulunda eğitim gören ilkokul öğrencileri sağlık taramasından geçirildiler. Siirt Özel Hayat Hastanesi tarafından gerçekleştirilen taramanın ardından açıklamalarda bulunan Siirt Özel Hayat Hastanesi Müdürü Necmettin Fırat, ağır şartlarda eğitim almaya gayret gösteren köy okulu öğrencilerinin sağlık taramasından geçirildiklerini ve öğrencilerle birlikte temizlik-hijyen konulu etkinlik düzenlendiğini açıkladı.

Siirt’te Köy Okulu Öğrencilerine Sağlık Taraması

Şirvan’ın Ormanbağı köyünde bulunan Ormanbağı İlköğretim Okulu öğrencilerinin yer aldığı etkinlik hakkında bilgiler paylaşan Fırat, sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilere bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti. Fırat, “Hem öğrencilerimizin erken tanı ve tedavilerini güçlendirmek hem doktor fobilerini yenmek için Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanımız Dr. Melike Bayraktar tarafından şu an tedavileri yapılıyor. Daha sonra ailelerine de detaylı bilgi verilecektir” dedi.

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Melike Bayraktar ise projenin çocuk sağlığı için hayati bir önem taşıdığını ve farkındalık oluşturulması açısından da oldukça faydalı olduğunu vurguladı. Bayraktar, “Erken tanı ve teşhis önemli olduğu bazı hastalıklar içinde tam bir check-up’dan geçirip muayene yaptık. Çocukların hastane korkularını da yendiğimizi düşünüyorum. Hastalıkları önlemek içinde temizlik ve hijyen kurallarını hatırlattık” ifadelerini kullandı.

 

Temizlik ve hijyen konularında bilinçlendirilen çocuklara sağlık taramalarının ardından hediyeler verildi. Proje kapsamında farklı köy okullarında da farkındalık oluşturulacağı vurgulandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

TİKA’dan Afganistan’a 2 Bin Beslenme Kiti Yardımı