DOLAR

18,6383$% 0

EURO

19,5908% 0.36

STERLİN

22,7583£% 0.57

GRAM ALTIN

1.072,17%1,03

ÇEYREK ALTIN

1.753,00%1,02

BİTCOİN

313711฿%-0.79124

a

Sigara İçmeyenler 10 Yıl Daha Uzun Yaşıyor

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Kaya, "Sigara, içenlerin yarısını öldürmektedir. Ortalama olarak, sigara içenler içmeyenlere göre 10 yıl daha erken ölüyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre sigara, kanser için en önemli risk faktörüdür ve tüm kanserlerin yüzde 22’sinden sigara sorumludur" dedi.
saglikagi.net
Sigara İçmeyenler 10 Yıl Daha Uzun Yaşıyor
google news

 

Düzce Üniversite Hastanesi’nde sigaranın zararları konulu konferans düzenlendi. Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Abdulkadir Kaya tarafından verilen eğitimde; Katılımcılara sigaranın sağlığa, topluma, ekonomiye ve çevreye olan zararlı etkileri hakkında bilgi verildi.

blank

Kaya, sigaranın her yıl dünyada 8 milyon insanın ölümüne yol açtığına dikkat çekti.

 

Kaya, “Sigara, içenlerin yarısını öldürmektedir. Ortalama olarak, sigara içenler içmeyenlere göre 10 yıl daha erken ölüyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre sigara, kanser için en önemli risk faktörüdür ve tüm kanserlerin yüzde 22’sinden sigara sorumludur” dedi.

 

 

blank

 

 

Kaya, “Ağızda fena koku, çevredeki eşya, evlerde perdeler ve giysiler üzerindeki fena koku, yangın tehlikesi, genel anlamda çevre kirliliği gibi sağlıkla doğrudan bağlantısı olmayan durumlar da sigaranın diğer etkileri olarak belirtilebilir. Tütün kullanmayanların tütüne karşı korunması, sigaraya başlamanın engellenmesi, sigara içmeyenlerin temiz hava soluma haklarının korunması, pasif içiciliğin önlenmesi ve sigara kullananların sigarayı bırakmaya yönlendirilmesi son derece önemlidir” diye konuştu.

 

 

Program, Kaya‘nın katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Çukurova’da Atık İlaç İşbirliği