DOLAR

18,5813$% 0.15

EURO

18,4098% 0.97

STERLİN

21,1332£% 0.38

GRAM ALTIN

1.021,52%0,77

ÇEYREK ALTIN

1.667,00%0,24

BİTCOİN

370835฿%4.06371

a
Binance Üye Ol!
MXC Üye Ol!

Sendikalar Karşı Karşıya Geldi… Memurun Zam ve Enflasyon Çıkmazı

Memurların düşük toplu sözleşme zamları ile büro memurlarının eylemi sendikaları karşı karşıya getirdi. Bugün yapılacak olan 'SGK çalışanları' eylemine Türk Büro Sen'den açıklama geldi.
saglikagi.net
Sendikalar Karşı Karşıya Geldi… Memurun Zam ve Enflasyon Çıkmazı
google news

Memurların düşük toplu sözleşme zamları ile büro memurlarının eylemi sendikaları karşı karşıya getirdi. Bugün yapılacak olan ‘SGK çalışanları’ eylemine Türk Büro Sen‘den açıklama geldi.

Büro Memurları Sendikası’nın bugün yapacağı eylem sendikaları karşı karşıya getirdi. Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney Memur Sen tarafından yapılacak eyleme katılmayacaklarını açıkladı.

 

“Eyleme Katılmayacağız”

Türkeş Güney açıklamasında “SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı, bütün kamu görevlileri, yüksek enflasyon ve hayat pahalıliğı altında ezilirken, eylem kararı niçin sadece SGK için alınmıştır?” sorusunu yöneltirken. “Sgk çalışanları, kendisini toplu sözleşme masasında satanları görüp, yönünü Türk Büro Sen’e çevirdiği için, SGK işyerlerinde, amacı ve maksadı SGK çalışanlarının hakkını aramak olmayan, eylem kararlarını; samimi ve dürüst bir karar olarak görmediğimiz için” eyleme katılmayacağız dedi.

Büro Memurları Sendikası ise Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Büro Memur-Sen olarak 81 ilde iş bırakma dahil çeşitli eylemler yapacağını duyurdu.

 

BÜRO MEMURLARI SENDİKASI İLE TÜRK BÜRO SEN KARŞI KARŞIYA GELDİ

Büro Memurları Sendikası yaptığı açıklamada”16-20 Mayıs tarihlerinde Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Büro Memur-Sen olarak 81 ilde iş bırakma dahil çeşitli eylemler yapacağız.

16 Mayıs Pazartesi günü 12:45’te 80 il ve Ankara SGK Başkanlığı (Balgat) önünde yapacağımız basın açıklamalarımıza üyelerimizi bekliyoruz.” denildi.

 

Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney‘in açıklamaları şu şekilde oldu;

“Değerli SGK çalışanı üyelerimize;
Büro iş kolunda genel yetkili sendika, ülkemizde sosyal güvenlik haftası olarak kutlanılan, 16-20 Mayıs tarihleri arasında, SGK işyerlerinde bir takım eylem kararları aldığını duyurmuştur.

Öncelikle, kamu görevlilerinin lehine olan, her türlü eylem ve gelişmeyi destekleyeceğimizi ifade ediyor, adı geçen sendikanın eylem kararı ile ilgili, aşağıdaki sorularımıza cevap arıyoruz.

Değerli SGK çalışanı üyelerimize;

Büro iş kolunda genel yetkili sendika, ülkemizde sosyal güvenlik haftası olarak kutlanılan, 16-20 Mayıs tarihleri arasında, SGK işyerlerinde bir takım eylem kararları aldığını duyurmuştur. Öncelikle, kamu görevlilerinin lehine olan, her türlü eylem ve gelişmeyi destekleyeceğimizi ifade ediyor, adı geçen sendikanın eylem kararı ile ilgili, aşağıdaki sorularımıza cevap arıyoruz.

1-SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı, bütün kamu görevlileri, yüksek enflasyon ve hayat pahalıliğı altında ezilirken, eylem kararı niçin sadece SGK için alınmıştır?

2-SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı büro iş kolunda yetkili olan, sadece SGK işyerlerinde eylem kararı alan, adı geçen sendika, Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme masasında, SGK ve büro iş kolu çalışanları için, hangi hakları talep etmiştir?

3-Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme sürecine giderken, gerek Konfederasyonumuz Türkiye Kamu Sen’in, gerek kamuoyunun, yüksek enflasyon tehlikesi uyarılarına rağmen, SGK ve diğer kamu çalışanları için %5 zamma imza atanların, bugün SGK çalışanlarına, hangi yüzle eylem kararı aldıklarını merak ediyor, SGK çalışanlarımızın bu soruyu ilgili sendikaya sormalarını bekliyoruz.

4-Tüm Kamu çalışanları yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı altında inim inim inlerken, bunları dile getirilecek makam ve irade belli iken, sadece SGK işyerlerini ve çalışanlarını kapsayan eylem kararının, kurum ve İşyeri bazında maksatlı, manidar buluyor, inandırıcı ve samimi bulmuyoruz.

5-Sgk çalışanları, kendisini toplu sözleşme masasında satanları görüp, yönünü Türk Büro Sen’e çevirdiği için, SGK işyerlerinde, amacı ve maksadı SGK çalışanlarının hakkını aramak olmayan, eylem kararlarını; samimi ve dürüst bir karar olarak görmediğimiz için,

6-Yukarıda açıklamaya çalıştığımız sebeplerle, adı geçen sendikanın eylemlerine katılmayacağımızı, desteklemediğimizi ifade ediyor, kendilerine naçizane “siyah yerine, sarı rengi” tavsiye ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.(Kaynak: MemurPostası)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Sağlık Hukukçusu Av. Ümit Erdem Sendikaların Yaklaşan Üye Sayımlarını Değerlendirdi