DOLAR

15,9688$% 0.16

EURO

16,8410% 0.83

STERLİN

19,8654£% 0.87

GRAM ALTIN

939,02%0,97

ÇEYREK ALTIN

1.539,00%0,32

BİTCOİN

467521฿%-1.99751

a

Şemsettin Karadoğan: “Sağlıkta Ertelemeye Gelmez”

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda sağlık çalışanlarının bir çok sorununa değinip çözüm üretilmesi gerektiğinin altını çizerek yetkililere seslendi.

saglikagi.net
Semsettin Karadogan 8220saglikta Ertelemeye Gelmez8221
google news

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan şahsi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda, Sağlık-Sen adına yine sağlık çalışanlarının hakkını aramaya devam ediyor.

Genel Başkan Yardımcısı Karadoğan ““Sağlık ertelemeye gelmez” Uyarıyoruz, erken teşhis, doğru tedavi hayat kurtarır. Olumlu yaklaşım motive eder, iyileştirir. Belirsizlik ise insanı hasta eder! Kamuoyuna Sağlık Çalışanlarına müjde adı altında pompalanan popülist söylemler beklentileri yükseltmekten öteye geçmemiştir.” dedi.

Açıklamalarını sürdüren Şemsettin KaradoğanHekim ve hekim dışı Sağlık Çalışanları arasında çalışma barışını bozmuştur. Pandemiyle mücadelenin kahramanı koca bir sağlık ordusunda tek bir branşa yönelik yapılacak iyileştirme çabaları ekibin her bir halkasını birbirinden koparmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Devam eden Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin KaradoğanSağlık ekip işidir. Ekip’se yanlış politika belirleyiciler eliyle ayrıştırılmakta, parçalanmaktadır. Kamuoyunda aldığı tepki nedeniyle önce 22 Aralık 2021 tarihine, sonrasında Ocak 2022 ye ertelenerek TBMM Sağlık Komisyonunda bekletilen düzenleme.” diyerek sağlık çalışanlarının beklentilerine değinmeyi de unutmadı.

Açıklamalarında “Sağlık Çalışanlarının tamamının ekonomik haklarını iyileştirecek şekilde derhal yasalaşmalıdır. Bu memleket salgınla mücadele de kendi aşısını üretebilmiş dünya da sayılı ülkelerden biridir. Sağlığa da Sağlık Çalışanına da gereğini yapacağına inancımız tamdır.” diyen Şemsettin Karadoğan, sağlık çalışanlarına yapılması geren hak iyileştirmesinin altını çizdi.

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin KaradoğanPandeminin tekrar tırmanışa geçtiği, virüsün her gün mutasyona uğrayarak kol gezdiği bu günlerde Sağlık Çalışanlarının gözü, kulağı TBMM Sağlık Komisyonunda. Vakit yorgun Sağlık emekçilerinin hakkının ödenmesi vaktidir.” diyerek açıklamalarını noktaladı.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP