DOLAR

16,4011$% 0.29

EURO

17,5718% 0.03

STERLİN

20,6932£% 0.23

GRAM ALTIN

979,79%0,75

ÇEYREK ALTIN

1.596,00%0,06

BİTCOİN

476188฿%-0.15957

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Semih Durmuş: “Tüm Sağlık Çalışanlarının Ücretlerinde Artış Sağlayacak Bir Düzenleme Bekliyoruz”

Semih Durmuş: “Tüm Sağlık Çalışanlarının Ücretlerinde Artış Sağlayacak Bir Düzenleme Bekliyoruz”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış sağlayacak bir düzenleme bekliyoruz. Fedakarca hizmet veren sağlık çalışanları emeğinin karşılığını görmek istiyor. Sağlık çalışanlarının maaşlarında iyileştirme sağlayacak düzenlemenin bekletilmeden Meclis gündemine gelmesi gerekiyor. Düzenleme adil ve kapsayıcı bir şekilde bir an önce yasalaşmalıdır" dedi.

saglikagi.net
Semih Durmus E2809ctum Saglik Calisanlarinin Ucretlerinde Artis Saglayacak Bir Duzenleme Bekliyoruze2809d 740x388
google news

Sağlık-Sen Tokat Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı, Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Toplantıda, Sağlık-Sen’in emek mücadelesini sürdürdüğüne vurgu yapan Genel Başkan Semih Durmuş, “Bizim taleplerimiz uçuk kaçık talepler değil. Biz ülke gerçeklerini bilerek hareket ediyoruz ve taleplerimizi ona göre hazırlıyoruz. Sahada arkadaşlarımızın yaşadığı sorunları bilerek çalışıyoruz. Biz emeğimizin ve alın terimizin karşılığını istiyoruz. Taleplerimiz gayet makul ve gerçekten ihtiyaç duyulan talepler” diye konuştu.

Sağlık-Sen’in sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için önemli kazanımlara imza attığını dile getiren Durmuş, sendika olarak duruşlarından hiçbir zaman taviz vermediklerini söyledi.

 

“3600’ün Kapsamının Geniş Tutulması İçin Mücadele Ediyoruz”

3600 ek gösterge çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Durmuş, “İlk toplantı 16 Şubatta yapıldı. İkinci toplantı 16 Martta. Bu konuyla ilgili Çalışma Bakanlığı ve Memur-Sen dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemeli. Çalışmalar ete kemiğe büründüğünde gerekli açıklamalar yapılacak. 3600’ün kapsamının geniş tutulması ve beklentiyi karşılayacak şekilde neticelendirilmesi için mücadele ediyoruz” dedi.

Sözleşmeli personel için de bu yıl içerisinde çalışmaların yapılacağını hatırlatan Durmuş, bu konuda da Memur-Sen’in masada olacağını söyledi.

11 740x420

“Her Yıl 60-70 Bin Sağlık Çalışanı Atanmalı”

İstihdam yetersizliğinden dolayı sağlık çalışanlarının ağır iş yükü altında ezildiğini söyleyen Durmuş, “Sağlık çalışanları istihdam yetersizliği yüzünden ağır iş yükü altında çalışıyor. Ülkemizdeki istihdam yetersizliğini OECD verileri de ortaya koyuyor. Sağlık çalışanları fazla mesailerle görevlerini yapıyor. Sosyal hayatları zaten yok. Bir sağlık çalışanı dört sağlık çalışanının yapması gereken işi tek başına yapıyor. Her yıl 60-70 bin sağlık çalışanı ataması muhakkak yapılmalı” ifadelerini kullandı.

 

“Tüm Sağlık Çalışanlarımız Büyük Bir Beklenti İçinde”

Sağlık çalışanlarının maaşlarında iyileştirme sağlayacak düzenlemenin bekletilmeden TBMM gündemine gelmesi gerektiğini söyleyen Durmuş, “Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış sağlayacak bir düzenleme bekliyoruz. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir beklenti içinde. Koronavirüs sürecinde tüm yükü hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanları birlikte omuzladı. Sağlık çalışanları fedakârca çalışmalarının karşılığını görmek istiyor. Sağlık çalışanları daha fazla bekletilmemeli. Düzenleme adil ve kapsayıcı bir şekilde yasalaşmalıdır” diye konuştu.

 

Genel Başkan Yardımcısı Doğan: Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları İçin Önemli Kazanımlar Elde Ettik

Sağlık-Sen teşkilatının sürekli sahada olduğuna ve çalışanların dertlerine derman olmak için çalıştığına vurgu yapan Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, “Sahanın nabzını tutuyoruz. Çalışanlarımızın dertleriyle dertlenerek sendikal mücadele yapıyoruz. Sahadaki sorunları bize aktaran temsilci arkadaşlarımız sahanın mihenk taşıdır. Yaşanan sorunları ve talepleri temsilci arkadaşlarımız bizlere ulaştırıyor ve biz de çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz” diye konuştu.

12 740x420

Sağlık-Sen’in yetkili olduğu günden bu yana sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının önemli kazanımlar elde ettiğini söyleyen Doğan, “Biz sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için mücadele ediyoruz. Bizden önce sendikacılık yapanlar çalışanların sorunlarıyla ilgilenmiyordu. Ama Sağlık-Sen’in yetkiyi almasıyla çalışanların özlük ve ekonomik haklarında önemli bir iyileştirme oldu. Bunun en önemli örneği 6. Dönem Toplu masasında elde edilen sabit ek ödemelere yapılan yüzde 20 zamdır. Bu kazanım gerçekten çok önemli, çünkü sağlık çalışanlarımızın ücretlerinde önemli bir artış oldu” dedi.

 

Tokat Şube Başkanı Mantar: Memur-Sen ve Sağlık-Sen Üzerine Düşen Sorumluluğu Yerine Getiriyor

Tokat Şube Başkanı Suat Mantar ise sendikal mücadelenin önemine vurgu yaparak, birlik ve beraberlik içerisinde yapılan mücadele ile çözüme ulaşıldığına dikkat çekti.

Memur-Sen’in ve Sağlık-Sen’in yaşanan sorunlara karşı üzerine düşen görevi yaptığını kaydeden Mantar, Memur-Sen teşkilatlarının her zaman çalışanın yanında olduğunu söyledi.

13 740x420

6. Dönem Toplu Sözleşme’de önemli kazanımlar elde edildiğini belirten Durmuş, “Ek ödemelere yapılan yüzde 20 zam gerçekten çok önemli bir kazanım. Sağlık çalışanı arkadaşlarımız bu kazanımdan çok memnun. 3600 ek gösterge için çalışmalar başladı. Yakın zamanda sözleşmeli personeller için de çalışmalar başlayacak. Bu değerli kazanımlar için Sağlık-Sen Genel Merkez yönetimimize teşekkür ediyorum. Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerimiz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Toplantıya ayrıca Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık ve Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatci de katıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP