DOLAR

15,8769$% 0.2

EURO

16,8435% -0.21

STERLİN

19,9029£% 0.32

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

467733฿%-0.60684

a

Semih Durmuş: “Şiddet ve Malpraktis İçin Net Tavır Konması Önemli”

Genel Başkan Semih Durmuş, “Sağlıkta şiddet ve malpraktis sorunlarının gündeme gelmesi noktasında büyük mücadele verdik. Her iki konuda siyasi iradenin net tavır koymasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

saglikagi.net
Semih Durmus E2809csiddet Ve Malpraktis Icin Net Tavir Konmasi Onemlie2809d 740x420
google news

Sağlık-Sen Konya Şubesi tarafından düzenlenen Sağlık-Sen Yönetim Akademisi Sertifika Töreni, Genel Başkan Semih Durmuş, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ve Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Törende katılımcılara hitap eden Genel Başkan Durmuş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözüme kavuşması noktasında kendilerine hedefler koyduklarını belirterek, yıllardır verdikleri mücadeleyle sağlıkta yaşanan pek çok sorunu gündeme getirdiklerini ifade etti.

 

“Sağlık Çalışanları Güvence Altına Alınacak”

Sağlıkta şiddet ve malpraktis sorunlarının gündeme gelmesi ve toplumda görünür olması noktasında büyük mücadele verdiklerini dile getiren Durmuş, her iki konuda siyasi iradenin net tavır koymasının çok önemli olduğunu dile getirdi. İki konu için de gerekli düzenlemelerin yapılarak bir an önce yasalaşması gerektiğini belirten Durmuş, atılan adımların sağlık çalışanlarının güvence altına alınması noktasında büyük önem taşıdığını kaydetti.

 

Yıllardır performansa bağlı ödeme sisteminin revize edilmesi gerektiğini dile getirdiklerini anlatan Durmuş, gelinen noktada sistemin çalışma barışına zarar verdiğini dile getirdi. Konuyla ilgili önerileri yetkililere sunduklarını belirten Durmuş, adaletsiz ücret politikasına neden olan bu sistemin de bir an önce değiştirilmesi gerekliliğine dikkat çekti.

 

Semih Durmuş: “Gerekli Yasal Değişiklikler Bir An Önce Yapılmalı”

Tüm bu sorunların çözüme kavuşması noktasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mart Tıp Bayramı’nda açıkladığı müjdelerle birlikte siyasilerin önemli bir irade ortaya koyduğunu belirten Durmuş, gerekli yasal değişiklerin yapılarak sorunların çözüme kavuşacağına inançlarının tam olduğunu bildirdi.

 

Toplu sözleşmede kayıt altına alınan 3600 ek gösterge çalışmaları hakkında da bilgi veren Durmuş, “Bugüne kadar emekli maaşı ve emekli tazminatının artmasında büyük öneme sahip 3600 ek göstergenin tüm çalışanları kapsaması için mücadele ettik. Cumhurbaşkanımız, dün yaptığı açıklamada lisans mezunu sağlık çalışanlarının tamamının 3600 ek gösterge içinde olacağını ifade etti. Bu açıklama bizleri oldukça mutlu etti. 3600 ek göstergeden tüm sağlık çalışanlarının yararlanması için Çalışma Bakanlığı ile masada mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu.

Genel Başkan Durmuş, sözlerini eğitime katılanlara teşekkür ederek sonlandırdı.

 

Konya Şube Başkanı Uzunay: Eğitim Programlarımıza Devam Edeceğiz

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, büyük özveri sonucunda gerçekleştirilen Yönetim Akademisi programına destek veren herkese teşekkür etti. Uzunay, “Konya Şubesi olarak bu tür programlar yapmaya devam edeceğiz. Programa emeği geçen, eğitimlere katılan tüm arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP