DOLAR

15,9776$% 0.22

EURO

16,7969% 0.58

STERLİN

19,8476£% 0.77

GRAM ALTIN

931,37%0,13

ÇEYREK ALTIN

1.526,00%-0,32

BİTCOİN

465962฿%-1.91087

a
  • Sağlık Ağı
  • Gündem
  • Semih Durmuş: “Ne Yapılması Gerekiyorsa Kanımızın Son Zerresine Kadar Yapacağız!”

Semih Durmuş: “Ne Yapılması Gerekiyorsa Kanımızın Son Zerresine Kadar Yapacağız!”

saglikagi.net
Semih Durmus 8220ne Yapilmasi Gerekiyorsa Kanimizin Son Zerresine Kadar Yapacagiz8221
google news

Bakan Koca dün öğle saatlerinde sağlık çalışanlarına yönelik uygulanacak zam ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Bakan Koca yaptığı açıklamalarda “Pratisyen hekimlerin ek göstergesi 13 binden 33 bine, uzman hekimler diş hekimleri dahil olmak üzere 17 binden 40 bine ek göstergeleri çıkmış olacak. Pratisyenlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin olmak üzere bir düzenleme Meclis’te tüm grupların desteğini bekliyoruz.” ifadeleri Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş‘tan sert tepki toplamıştı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Dün yaptığı basın açıklamasında “Sağlık çalışanları arasındaki ayrımı asla kabul etmiyoruz! Uzman ve pratisyen hekimlere yapılacak olan 5000 ve 2500 liralık zammı yerinde buluyoruz ancak yapılacak olan zamdan bütün sağlık çalışanları faydalanmalıdır. Bu yanlış İVEDİLİKLE düzeltilmelidir… 

Tarih tekerrür ediyor ve Sağlık Bakanlığı masa başı düzenlemeyle bir defa daha yanlışa yöneliyor. Bugün açıklanan zam açıklaması 1 milyon sağlık çalışanını kapsamadığı için yeni sorunlara yol açacaktır, iş barışını bozacaktır, hizmet sunumunu aksatacaktır.  Bakanlık, derhal bu yanlıştan geri dönmelidir. Düzenleme, TBMM aşamasına gitmeden, 1 milyon sağlık çalışanını kapsayacak şekilde hak ve hakkaniyet esasıyla yeniden ele alınmalıdır.” ifadelerini kullanmasının ardından bugün de sosyal medya aracılığı ile tepkisini sürdürmeye devam etti.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yaptığı paylaşımda,

” KİMSE SAĞLIK ÇALIŞANLARINI GÖRMEZDEN GELEMEZ İş bırakma, iş yavaşlatma ne karar alınması gerekiyorsa alacağız… Tüm teşkilatımızla mücadele edeceğiz. Ne yapılması gerekiyorsa kanımızın son zerresine kadar yapacağız… 

Biz hep sahadaydık, pandeminin en yoğun günlerinde, selde, afetlerde, olağanüstü her şart ve koşulda meydanlardaydık! Sahada olmayanları da, sahadan haberi olmayanları da sahaya çağırıyoruz! Bizi görmezden gelenlere bir kez daha kendimizi göstermeyi iyi biliriz!” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP