DOLAR

18,6391$% 0.02

EURO

19,6652% 0.15

STERLİN

22,8761£% -0.08

GRAM ALTIN

1.077,00%0,01

ÇEYREK ALTIN

1.752,00%-0,22

BİTCOİN

323486฿%1.96226

a

Semih Durmuş Müjdeyi Verdi.. 3600 Ek Gösterge Geliyor!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sosyal medya aracılığıyla 3600 ek gösterge hakkında açıklamada bulundu.
saglikagi.net
Semih Durmuş Müjdeyi Verdi.. 3600 Ek Gösterge Geliyor!
google news

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda 3600 ek göstergeye değindi. Yarın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memur-Sen arasında gerçekleşecek toplantı hakkında açıklamada bulunan Genel Başkan Semih Durmuş, “tüm çalışanları kapsayacak adil bir ek gösterge düzenlemesi için tavrımızı net olarak ortaya koyacağız” açıklamasında bulundu.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Memur-Sen Konfederasyonu’nun açıklamaları dışında yapılan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirten Genel Başkan Durmuş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

“3600 EK GÖSTERGE SÜRECİ BAŞLIYOR…”

Tüm çalışanları kapsayacak adil bir ek gösterge düzenlemesi için tavrımızı net olarak ortaya koyacağız.

Yarın 10:30’da masaya oturacak olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Memur-Sen Konfederasyonu’nun açıklamaları dışındaki haberlere itibar etmeyiniz…”

 

3600 ek göstergeyi Memur-Sen ile müzakere edeceklerini açıklayan Vedat Bilgin, 3600’ü en adil bir şekilde çalışanların hukukunu, hakkını ve emeklerini gözetecek bir şekilde düzenleyeceklerini belirterek,

 

“Bizim ağırlıklı olarak sosyal politika tedbirlerini, sosyal politika uygulamalarını yaygınlaştırmamız lazım. Elbette de bu sürecin başka problemleri var ama çok şükür biz özellikle toplu sözleşmelerimizde, asgari ücret belirlenmesinde, memur ücretlerinin, emeklilerin ücretlerinin düzenlenmesinde bu konuda Türkiye imkanlarını sonuna kadar zorlamıştır.

Yıllık enflasyonun yüzde 36 olduğu dönemde, biz 6 aylık zammı yüzde 31 olarak verdik. Önümüzdeki Temmuz’da da yeniden toplu sözleşme, enflasyon farkı ve sosyal refah farkını dikkate alan çalışmaları yapacağız. Yaptığımız toplu sözleşmede çok önemli bir başka şeyi kayıt altına aldık. Önümüzdeki hafta da toplantısını yapacağız, 3600 meselesinin. Önümüzdeki haftanın günlerinde Memur-Sen, o toplu sözleşmeye imza koyan sosyal ortağımız olarak o masada olacak, biz orada müzakere edeceğiz. 3600’ü de en adil bir şekilde çalışanların hukukunu, hakkını ve emeklerini gözeten bir şekilde düzenleyeceğiz” diye konuştu.

 

Ek gösterge kimleri kapsıyor?

Memurların aylık ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin hesaplanmasında uygulanan bir hesaplama yöntemi olan ek göstergenin yüksek olması, emekli aylığı ve ikramiyesinin yüksek olması anlamına geliyor. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık gösteriyor. 3600 ek gösterge düzenlemesine göre polis, öğretmen, hemşire, din görevlileri ile yönetici pozisyonundaki memurları kapsıyor. Ayrıca maaş, emekli aylığı ve emekli ikramiyeleri 2200’ün altı, 2200 ve 3000 ek göstergeye göre hesaplanan memurlardan 3600’e yükselecek olanların toplam memur sayısının yüzde 90’ını oluşturduğu belirtildi.

 

Ek gösterge Mayıs ayında Meclis gündeminde…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin‘in başkanlığında ve Bakanlığın ev sahipliğindeki toplantıya, Memur-Sen yönetiminin yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü yetkilileri katılacak.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, daha önce yaptığı açıklamada, 3600 ek gösterge düzenlemesinin mayıs ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geleceğini söylemişti.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Önder Kahveci’den Fahrettin Koca’ya Ziyaret