DOLAR

18,6510$% 0.01

EURO

19,6019% 0.42

STERLİN

22,7728£% 0.63

GRAM ALTIN

1.072,25%1,04

ÇEYREK ALTIN

1.753,00%1,02

BİTCOİN

313573฿%-0.84548

a

Semih Durmuş: “Malpraktis ve Şiddet Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi”

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ve Mesleki Sorumluluk Kurulunun oluşturulmasına dair kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna ilişkin değerlendirmede bulunan Durmuş, "Sağlık çalışanına karşı işlenen şiddet, katalog suçlara eklendi. Böylece zanlılar hürriyetlerinden yoksun kalacak, tutuklu yargılanacaklar." dedi.
saglikagi.net
Semih Durmuş: “Malpraktis ve Şiddet Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi”
google news

Kadına ve Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına ve Mesleki Sorumluluk Kurulunun oluşturulmasına yönelik kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sosyal medya aracılığıyla açıklamada bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Malpraktis davalarının (süren davalar dahil) soruşturma izni ile olası tazminatın çalışana rücusu ve miktarı, kusur gözetilerek değerlendirilmek üzere Sağlık Bakanlığı’nda oluşturulacak Mesleki Sorumluluk Kurulu’na bırakıldı.

 

“Zanlılar hürriyetlerinden yoksun kalacak, tutuklu yargılanacaklar”

Sağlık çalışanına karşı işlenen ŞİDDET, katalog suçlara eklendi. Böylece zanlılar hürriyetlerinden yoksun kalacak, tutuklu yargılanacaklar.
Ayrıca ‘kamu hizmetini engelleme’ suçu sağlık kuruluşunda gerçekleştiği için cezanın miktarı altıda bir oranında artırılacak.” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

TTB: “Emek Bizim Söz Bizim, Sağlık Hepimizin”