DOLAR

15,8769$% 0.2

EURO

16,8435% -0.21

STERLİN

19,9029£% 0.32

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

466163฿%-2.25203

a

Semih Durmuş Kimdir? Semih Durmuş Aslen Nereli? Semih Durmuş Biyografisi

Semih DURMUŞ kimdir, hangi tarihte ve nerede doğmuştur? Hangi kurumlarda görev almıştır? Sağlık-Sen Genel Başkanlığı görevini hangi tarihten beri sürdürmektedir?

saglikagi.net
Semih Durmus Kimdir Semih Durmus Aslen Nereli Semih Durmus Biyografisi
google news

Semih DURMUŞ, 5 Ekim 1969 pazar günü, siyasi gündemin zirvede olduğu bir dönemde, Adalet Partisi’nin kazandığı genel seçimlerden tam bir hafta önce, Batı Karadeniz’in yeşille iç içe ve en şirin şehirlerinden Zongultak’ta, Fatma & Selahattin DURMUŞ çiftinin evladı olarak dünyaya geldi.

Sd2 1024x640

 

Çocukluğunu, henüz televizyonun ülkemizde yaygın olmadığı (TRT ilk canlı yayını 31 Ocak 1968 tarihinde gerçekleştirmiştir), dünyadan haberlerin radyo aracılığı ile öğrenildiği, sinema salonlarının önünde uzayıp giden kuyrukların birer film sahnesini andırdığı, Kemal Sunal filmlerinde de gördüğümüz üzere kuyrukların sadece sinema salonlarının önünde değil, tüpgaz ve yağ satın almak için de uzayıp gittiği günlerde yaşadı. Televizyon gibi telefonun da yaygın olmaması nedeniyle çocukların komşuya gönderilip, “annem gönderdi, müsaitseniz akşam size geleceğiz” cümlesini sıklıkla sarf ettiği, siyasi olaylar yüzünden birçok gencin hayatını kaybettiği 70’li yıllarda Semih DURMUŞ, kara önlüklü beyaz yakalıklı öğrencilerden biriydi.

 

Komşuya televizyon izlemeye gidilen o yıllarda, Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde bulunan Cengiz Topel İlkokulu’yla öğrenim hayatı başlayan Semih DURMUŞ, Kozlu Ortaokulu ve sonra da Kozlu Lisesi’nde ortaöğrenimi tamamlamıştır.

Seb23 1024x1024

Semih Durmuş Hangi Lisans Programlarını Bitirdi, Hangi Kurumlarda Görev Aldı?

1996 yılında Uludağ Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Radyoloji Bölümünde eğitim gören Semih DURMUŞ, 2015 yılında ise Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.

1997 yılında SSK Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde, radyoloji teknikeri olarak çalışma hayatına başladı. Birçok vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşunun yönetim kadrolarında görev aldı. 2005 ila 2008 yılları arasında, Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüttü. 2008 yılında yapılan Sağlık-Sen 3. Olağan Genel Kurulu’nun ardından, Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreterliği’ne seçilen Semih Durmuş, 2011 yılında yapılan 4. Olağan Genel Kurul’da da yeni adıyla Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine tekrar seçildi.

Genel Başkan Mahmut Kaçar’ın milletvekili adayı olması dolayısıyla görevinden ayrılmasının ardından yapılan görev dağılımında, Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) görevine seçildi. Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından, 25-26 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu’nda yeniden Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) olarak seçildi. Semih Durmuş, 10 – 11 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurul’da tekraren Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili), 2 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen 6. Olağan Genel Kurulda ise Sağlık-Sen Genel Başkanı olarak seçildi.

 

Sd1

Semih Durmuş Hobileri ve Özel Yaşamı

Karadeniz’in kıyısındaki bir ilçede büyüyüp de denize tutkun olmamak elbette mümkün değil. Denize, bilhassa da Karadeniz’e vurgun olan Semih DURMUŞ’un en büyük hobilerinin başında balık tutmak gelmektedir. Kağıt ve kalemle barışık olan DURMUŞ, fırsat buldukça yazmaktan, bol bol okumaktan, okunan bir kitabı dinlemekten büyük bir keyif almaktadır. Elbette olmazsa olmaz bir başka ilgi alanı da siyasettir. Sendikal faaliyetler içinde bulunmak, işi olduğu kadar en önemli ilgi alanlarından biridir.

2001 yılında Özlem Hanımla evlenen Semih DURMUŞ’un iki kız evladı var.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP