DOLAR

15,8769$% 0.2

EURO

16,8435% -0.21

STERLİN

19,9029£% 0.32

GRAM ALTIN

945,16%0,54

ÇEYREK ALTIN

1.533,00%0,26

BİTCOİN

466163฿%-2.25203

a
  • Sağlık Ağı
  • Sendika
  • Semih Durmuş: “İcap Nöbet Ücretinin Ödenmemesi Büyük Bir Haksızlıktır”

Semih Durmuş: “İcap Nöbet Ücretinin Ödenmemesi Büyük Bir Haksızlıktır”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımda icap nöbeti hakkında açıklamalarda bulundu. Genel Başkan Durmuş, "İcap nöbet ücretinin ödenmemesi aslında kamu zararıdır ve büyük bir haksızlıktır." dedi

saglikagi.net
Semih Durmus 8220icap Nobet Ucretinin Odenmemesi Aslinda Kamu Zararidir Ve Buyuk Bir Haksizliktir8221
google news

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, bakanlığın icap nöbeti hakkında görüş yazısına istinaden açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanlığının görüş yazısının Sağlık hizmet sunumunun gerçeklerinden uzak olduğunu belirten Genel Başkan Durmuş, bu görüş yazısına göre uzman hekim dışındaki sağlık hizmet sınıfı çalışanlarına icap nöbeti tutturulamayacağını söyledi.

 

Oysa Uzman dışında pratisyen hekim, eczacı, hemşire, tekniker kadrosunda çalışanlara da sağlık hizmetinin sürekliliği açısından icap nöbeti fiilen tutturulmakta olduğunu ifade eden Semih Durmuş, icap nöbeti ücretinin ödenmemesinin kamu zararı ve büyük bir haksızlık olduğunu belirttiği paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

 

“İcap Nöbeti Meselesi”

“Sağlık hizmet sunumunun gerçeklerinden uzak olan bu görüşe göre uzman hekim dışındaki sağlık hizmet sınıfı çalışanlarına icap nöbeti tutturulamaz.

 

Oysa ki, uzman dışında pratisyen hekim, eczacı, hemşire, tekniker kadrosunda çalışanlara da sağlık hizmetinin sürekliliği açısından icap nöbeti fiilen tutturulmaktadır. Bu görüş yazısı ile icap nöbet ücreti ödenen yerlerde icap nöbet ücreti ödenmesine son verilmiş oluyor.

“Bu sorun bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır”

Taşra teşkilatı icaba çağırdığı sağlık çalışanlarına hak ettikleri ücreti bir şekilde ödüyor. Kaldı ki icap nöbet ücretinin ödenmemesi aslında kamu zararıdır ve büyük bir haksızlıktır. Yıllardır sürüncemede olan bu sorun bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır.”

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
HIZLI YORUM YAP