DOLAR

18,6373$% -0.01

EURO

19,5145% -0.04

STERLİN

22,6211£% -0.05

GRAM ALTIN

1.061,30%0,01

ÇEYREK ALTIN

1.734,00%0,46

BİTCOİN

316580฿%0.14218

a

Şehir Hastanesi Güvencesinde Mezoterapi

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan yüz mezoterapisi, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, güvenle yapılıyor.
saglikagi.net
Şehir Hastanesi Güvencesinde Mezoterapi
google news

Yüz mezoterapisi gençleşme amaçlı uygulanan bir yöntemdir. Genellikle özel kliniklerde uygulanan bu yöntem iki yıldır Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi adıyla hizmet veren Türkiye’nin en köklü hastanelerinden Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, güvenle yapılıyor.

Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Dermatoloji Kliniği bünyesindeki Mezoterapi Bölümü 2015 yılından beri hizmet kamu hizmeti sunuyor. Hastalar önce hastanenin dermatoloji bölümünden randevu alıp işlemlerini yürütüyorlar. Uzman hekim tarafından uygun görülen hastalara,  mezoterapi için tarih atanıyor. Hastane bünyesindeki özel mezoterapi odasında Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. İlteriş Oğuz Topal tarafından hastaya işlem uygulanıyor.

Mezoterapi birçok farklı amaçla uygulanıyor

Topal,  yüz mezoterapisinde bazı vitamin, mineral, aminoasit ve hiyalüronik asit içeren özel solüsyonların deriye uygulandığını belirtti. Bu işlemin genelde gençleşmek için kullanıldığını ifade eden Topal, mezoterapinin gençleşmenin yanı sıra saç dökülmesi, leke tedavisinde de kullanıldığını aktardı.

Topal: “Hastalara önce ön değerlendirme yapıyoruz. Hastaların ağrı duymaması için lokal anestezi olarak da bilinen uyuşturucu etkisi olan kremler kullanıyoruz ve buz uyguluyoruz. Özel birtakım enjektörler var. O enjektörlerle hastaya uygulama yapıyoruz. Genellikle yaşlanma karşıtı etkileri olduğu için, derisinde kırışıklık olan hastalar bize başvuruyor. İnce çizgileri olan ya da genel bakım amaçlı işlem yaptırmak isteyen hastalar bize başvuruyorlar. Cildinde leke olan hastalara da bu işlemi yapıyoruz.”

Mezoterapi Uygulamalarına Dikkat Edilmeli

Topal,  mezoterapinin tıbbi ortamlarda, uzman ekipler tarafından yapılması gerektiğini vurguladı ve şu uyarılarda bulundu:

“Mezoterapi uygun koşullarda yapılmalı. Sterilizasyon önemli. Son dönemde merdiven altı diye tabir edilen yerlerde bu kurallara uyulmadığı için antiseptik kurallara riayet edilmediği zaman hastalarda enfeksiyon söz konusu oluyor. Bu hastalarda mikobakteri ya da hepatit enfeksiyonu gibi durumlar ortaya çıkabiliyor.

Hastalara bu işlemler mutlaka tıbbi önlemlerin alındığı ortamlarda yaptırılmalı. Piyasada çok fazla mezoterapi ürünü var. Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylı ürünler kullanılmalı. Üzerinde ‘enjekte edilemez’ ibaresi bulunan ürünleri deri içine uygulanması kesinlikle tavsiye edilmiyor. Bu ürünlerin kullanılması akut dönemde alerjik reaksiyonlara kronik dönemde de deri altında nodül dediğimiz şişliklere neden olabilir. Yani onaysız ürünlerin kullanılması bu komplikasyonlara yol açabilir.”

Doç. Dr. Topal, işlemlerin Sağlık Bakanlığınca belirlenen ücrete göre yapıldığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
blank

Sıradaki haber:

Bursa’da Hastane Güvenliğini Darbeden Şahıs Tutuklandı